Litery w przestrzeni nie są domeną reklamy

2013-08-21 10:38:45 (ost. akt: 2013-08-21 12:13:42)

Do niedawna wielkie przestrzenne litery mogliśmy zobaczyć wyłącznie na ulicach czy w galeriach. Teraz zaczynają wkraczać do naszych mieszkań i biur. Co prawda trend jest obecny na świecie od kilkunastu miesięcy, jednak w Polsce zaczyna się rozwijać tak naprawdę dopiero teraz. Litery dekoracyjne doskonale pasują do wszystkich pomieszczeń: od stylów tradycyjnych, vintage aż po te nowoczesne. Co ciekawsze — sprawdzają się doskonale zarówno we wnętrzach bardzo ascetycznych, jak i tych kolorowych.

Litery w przestrzeni nie są domeną reklamy

Autor zdjęcia: pozachodzie.pl

— Wiszące tabliczki, naklejki na ściany i szablony do malowania, obrazy lub grafiki, pościel, dywany i inne elementy wyposażenia — to wszystko można już kupić w polskich sklepach — zauważa Iza Jurasik-Kamińska, ekspert urządzania wnętrz. — Warte uwagi są litery trójwymiarowe. Mogą być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego, tkaniny, a nawet metalu. Ich wyjątkowość polega na tym, że można je dowolnie komponować — dodaje.
Możemy np. stworzyć wyraz (imiona, słowa do motywowania, hasła nam bliskie), cały cytat albo wpasować w przestrzeń pojedyncze literki.
Co zrobić z taką literką? Najprostsza rzecz to postawić ją na regale, kominku lub oprzeć o ścianę. Luźno stojąca na podłodze wielka figura może wyglądać intrygująco. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są te klejone do ściany lub zawieszane. I to nie tylko w pokoju dziecięcym, ale w jadali, salonie, a nawet w łazience.
— Jako wielka fanka rękodzieła, nie byłabym sobą, gdybym nie zaznaczyła, że część literowych dekoracji możemy wykonać samodzielnie, np. uszyć poduszki, zrobić wyklejankę czy obraz. Pamiętajmy jednak o umiarze. Ważne, aby ozdoba nie stała się banalna albo nasz dom nie został abecadłem. Proponuję też aby angielskie słowa zastępować polskimi odpowiednikami — radzi nasz ekspert. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB