Do naszych niewielkich łazienek często trudno dopasować gotowe meble. Rozwiązaniem problemu staje się wtedy zamówienie mebli wykonywanych na wymiar.
Zazwyczaj gotowe szafki pod umywalkę mają szerokość 60 albo 70 cm. Zamawiając meble łazienkowe, możemy oczywiście te i inne ich wymiary różnicować. Dzięki temu np. na blacie przy umywalce wygospodarujemy dodatkowe miejsce na akcesoria łazienkowe. Możemy też zaplanować szafkę z dwiema umywalkami.
— Przy projektowaniu i montowaniu mebli w łazience należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność — zaznacza Robert Stasal. — Dzięki temu użytkowanie tych mebli nie będzie sprawiało nam dyskomfortu. Np. standardowy blat szafki podumywalkowej ma głębokość 60 cm, a wiele modeli umywalek nie potrzebuje aż tyle miejsca. Można więc pomyśleć o zmniejszeniu głębokości szafki, dzięki czemu zyskamy więcej swobody w pomieszczeniu.
Oprócz wykonania szafki pod umywalkę, zamawiający oczekują przede wszystkim zabudowania różnych wnęk w łazience, co umożliwi im schowanie za estetycznym frontem akcesoriów, środków higienicznych, chemii gospodarczej. Dzięki temu łazienka zyska elegancję i będzie sprawiała wrażenie bardziej uporządkowanej.
Szafki łazienkowe można zamknąć standardowymi drzwiczkami z płyty wiórowej lakierowanej lub płyty MDF lakierowanej. Można również zastosować front ze szkła umieszczonego w wąskiej, estetycznej ramce aluminiowej. Dostępne są ramki w kolorze metalicznego albo satynowego aluminium, jak również wersje czarne czy niklowane.
— Fronty z płyty lakierowanej mają szeroką gamę kolorów, są nawet fioletowe — wylicza Robert Stasal. — A fronty z ramkami możemy wypełnić szkłem różnego rodzaju — np. matowym albo lakierowanym w wielu odcieniach. Fronty te mogą otwierać się standardowo uchylnie albo przesuwać. Jest możliwość zamontowania do poszczególnych szafek koszy na bieliznę czy też wysokich szuflad z przegródkami bądź wycięciem na syfon umywalki. W estetycznej szafce można też zamknąć pralkę.
Znaczna część osób zainteresowanych wybiera ciemne korpusy mebli i jasne fronty. Na tych ostatnich często pojawia się okleina ze słojami w poziomie — dzięki temu niewielka łazienka zostaje optycznie poszerzona, a meble zyskują ciekawy, nietypowy wygląd.
— Jestem zwolennikiem stosowania pogrubianych płyt w korpusach szafek — dodaje Robert Stasal. — Płyty o grubości 18 mm można spajać klejem w dwóch lub trzech warstwach, uzyskując mocniejszą konstrukcję mebla i nadając mu oryginalność i niepowtarzalny charakter. Z kolei szafki podwieszone na ścianie albo dyskretnie podparte, gdy wymagają tego ich rozmiary i ciężar, nadają całej łazience lekkości i ułatwiają utrzymanie w niej czystości.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
zawiedziony klient #1339257 | 46.186.*.* 2 mar 2014 23:31
IR Meble z Wierzna Wielkiego !!! Totalnie nie polecam. Opieszałe traktowanie klienta, długi termin realizacji, poprawki nie możliwe do naniesienia przez brak kontaktu z właścicielem i jego współpracownikami, zwłaszcza Panem Przemysławem, ktory jest nie kompetentny. Do momentu zapłaty wszystko jest pieknie ładnie, po zapłacie jakiekolwiek poprawki czy wątpliwości są nie możliwe do wyegzekwowania. Lepiej zapłacić gdzie indziej wiecej ale miec zrobione tak jak należy niż połasić sie na niską cene i miec nie dokończony montaż !!!!
! odpowiedz na ten komentarz
mr.myers #1192080 | 85.221.*.* 7 wrz 2013 10:35
Oczywiście, że meble na wymiar. Polecam http://www.frise.pl/ Jeśli będziecie w Warszawie albo jesteście z niej, to wstąpcie tam. Świetna sprawa.
! odpowiedz na ten komentarz