Drzwi wejściowe do naszego domu powinny wpisywać się w stylistykę posesji, estetycznie się prezentować oraz świadczyć o dobrym guście właścicieli.
Producenci drzwi stale wprowadzają na rynek nowości, które mają zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Dla uczczenia 75-lecia swojej działalności znany europejski producent opracował serię drzwi zewnętrznych, które charakteryzują się nie tylko wyjątkowym, nowoczesnym wzornictwem, ale też zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi.
— Są one wykonane ze stabilnych, trwałych, trójkomorowych profili aluminiowych z wypełnieniem z tworzywa sztucznego — tłumaczy Mirosław Rombalski, właściciel olsztyńskiej firmy, która je oferuje. — Posiadają wysoką izolacyjność cieplną, którą zapewnia płyta drzwiowa o grubości 8 cm, przeszklenie termoizolacyjne, ocieplany próg i podwójna uszczelka.
Tak skonstruowane drzwi zapewniają więc nie tylko bezpieczeństwo i estetyczny wygląd posesji, ale też oszczędność energii. Aluminiowe drzwi są odporne na działanie warunków atmosferycznych, nie niszczą się i nie trzeba ich malować. Dzięki temu przez lata wyglądają jak nowe.
W sowich domach chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie, a drzwi wejściowe mają nam dawać gwarancję, że żaden nieproszony gość nie dostanie się do środka. Wysokiej klasy drzwi posiadają zamek przeciwwłamaniowy, ryglujący je w kilku miejscach. Dla zapewnienia lepszej ochrony można doposażyć je w elektryczny zamek i górny samozamykacz z blokadą. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość otwierania drzwi przy pomocy czytnika linii papilarnych. Nie tylko poczujemy się bezpieczniej, ale też zaoszczędzimy sporo czasu, jaki codziennie marnujemy na poszukiwanie kluczy.
Świetna izolacja termiczna i zabezpieczenia to nie wszystko. Drzwi wejściowe są wizytówką domu, powinny więc być atrakcyjne wzorniczo oraz komponować się ze stylem i kolorystyką budynku.
— Wspomniana seria drzwi jest dostępna w bardzo szerokim asortymencie, dzięki czemu poszczególne modele z łatwością wpisują się w różne style budownictwa — zaznacza Mirosław Rombalski. — Wygląd wszystkich drzwi można w szerokim zakresie zmieniać i aranżować. Elementy ze szkła i stali nierdzewnej mogą być łączone na wiele sposobów, by stworzyły harmonijną całość i nadały skrzydłom szczególny charakter. To kupujący dobierają najbardziej odpowiadający im kolor, rodzaj uchwytu czy przeszklenia. Indywidualnie skomponowana ornamentyka sprawi, że nasze drzwi będą unikalne i niespotykane.
Jeśli chcemy, by prezentowały się one bardziej okazale, możemy do każdego wzoru dobrać odpowiednie dostawki — boczne i górne elementy przeszklone.
Aluminiowe drzwi najlepiej wyglądają w połączeniu z nowoczesnymi, oryginalnie zaprojektowanymi budynkami. Jeśli zależy nam na bardziej klasycznym wyglądzie, możemy wybrać drzwi z nieco niższej półki cenowej. Są one również wysokiej jakości, precyzyjnie wykonane i eleganckie, jednak wykonane zostały z innych, tańszych materiałów. Mniej w nich jest aluminium, które zastąpiono stalą i drewnem. Ościeżnica skonstruowana jest z drewna, stali lub innych profili aluminiowych, co niestety pociąga za sobą nieco gorsze parametry termoizolacyjności.
— Ograniczona jest też możliwość indywidualnego dobierania poszczególnych elementów drzwi — podkreśla Mirosław Rombalski. — Warto jednak pamiętać, że takie drzwi również będą nam niezawodnie służyć przez długie lata i dodawać uroku naszym posesjom, zwłaszcza obiektom prostym, klasycznym. Ich newralgiczne elementy są bowiem zbudowane z tych samych materiałów, co w drzwiach najwyższej klasy.
Mirosław Rombalski, właściciel firmy oferującej bramy i drzwi zewnętrzne
Jeśli zdecydujemy się na określony rodzaj drzwi, warto pamiętać, że można dopasować do nich bramę wjazdową, utrzymaną w takiej samej stylistyce i kolorystyce. Dzięki temu drzwi wraz z bramą będą stanowiły harmonijną całość.
Również brama garażowa znacząco wpływa na wygląd całej fasady budynku, a właściwie dobrana podkreśli jego walory estetyczne. Z myślą o nowoczesnych domach powstały garażowe bramy segmentowe z powierzchnią Micrograin, która posiada charakterystyczną strukturę przetłaczaną w poziome linie. Wykonane w gładkiej stali, faliste przetłoczenia dają efekt gry światła i cienia, podkreślając elegancję nowoczesnej architektury.
Do obiektów projektowanych i budowanych w tradycyjnym stylu najlepiej nadają się drzwi wejściowe i bramy garażowe wykończone w kolorystyce drewnopodobnej. Szczególnie modnymi dekorami są: złoty dąb, orzech, mahoń i kasztan. Oferta dekorów jest jednak obecnie bardzo szeroka i obejmuje również inne odcienie dębu, np: mokka, piaskowy, grafitowy oraz wzory takiego drewna, jak: wiąz biały, jesion nordycki, wenge. I tu faktycznie można poszaleć i dobrać coś zupełnie niepowtarzalnego i w klimacie pasującym do elewacji naszego domu.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez