Kosiarka do trawy, która ścina i mieli

2010-06-15 14:44:34

Piękny trawnik to powód do dumy dla jego właściciela i przyjemność dla każdego oka. Subtelną estetykę zadbanej trawy doceniamy zwłaszcza latem.

Zazwyczaj, aby cieszyć się piękną murawą, musimy poświęcić dużo czasu na jej pielęgnację. Dlatego wybierając urządzenie do koszenia trawy, powinniśmy zwrócić uwagę na optymalne rozwiązania. Uniwersalną maszyną jednocześnie ścinająca i nawożącą nasz trawnik jest kosiarka z systemem mielącym Stiga Multiclip 50 S Rental B.
Funkcjonalny model drobno mieli trawę, która wpadając między rosnące źdźbła, rozkłada się w naturalny sposób, użyźniając glebę oraz dostarczając jej dokładnie tyle minerałów, ile potrzeba. Całkowicie eliminujemy wówczas konieczność używania nawozów sztucznych, a także zbierania skoszonej trawy, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze.
— Zastosowana w kosiarce technologia Multiclip została opracowana w latach 80. XX w. — wyjaśnia Marcin Liszyński, dyrektor handlowy polskiego dystrybutora tej marki kosiarek. — Technologia ta opiera się na jednoczesnym koszeniu i nawożeniu, a także zatrzymywaniu wody przy korzeniach trawy. Pozwala również skrócić czas pracy i zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 30 proc.
Nowa kosiarka została wyposażona w specjalnie opracowany nóż mielący o szerokości 48 cm oraz w wysokiej klasy czterosuwowy silnik spalinowy. Napęd na przednie koła sprawia, że sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze. Komfort płynnej jazdy zapewniają mu koła kompozytowe z podwójnymi łożyskami kulkowymi.
Maszyna, oparta na bazie stalowego korpusu, została skonstruowana z materiałów zapewniających długi okres jej użytkowania. Posiada podwozie ze stali, dodatkowo zabezpieczonej w procesie galwanizowania, dzięki czemu metal ten jest bardziej odporny na korozję niż zwykła stal. Wszystkie modele serii zostały wyposażone we wzmocnioną kierownicę z regulacją boczną oraz regulacją wysokości. Dzięki temu łatwo dopasujemy ją do naszego wzrostu.
Centralna regulacja koszenia — za pomocą jednej dźwigni — umożliwia nam automatyczną zmianę wysokości ścinania trawy na jedną z pięciu dostępnych opcji — od 31 do 75 mm. Niski poziom hałasu (ok. 94 dB), osiągnięty dzięki specjalnie wyprofilowanemu korpusowi oraz system tłumienia wibracji, powoduje, że praca tym modelem jest wyjątkowo przyjemna. Kosiarkę łatwo obsługuje się i transportuje także dlatego, że jest ona wyjątkowo lekka (33 kg).

Rafał Śliwiak

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB