Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Kupujemy miskę sedesową

2014-07-31 13:07:32 (ost. akt: 2014-07-31 13:10:28)

Podejmując decyzję o zakupie miski sedesowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd czy kolor, ale przede wszystkim na stronę praktyczną — dopasowanie modelu do użytkowników oraz całego wystroju łazienki. Podpowiadamy więc, czym się kierować przy wyborze miski sedesowej.

Kupujemy miskę sedesową

Autor zdjęcia: Grupa Armatura

Sedesy stojące to najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna propozycja wśród dostępnych na rynku modeli. Przykręcane do podłogi za pomocą śrub, charakteryzują się łatwym montażem i stabilnością.
Ze względu na zbiornik spłukujący wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje sedesów tego typu — górnopłuki (z wysoko zawieszonym zbiornikiem), dolnopłuki (ze zbiornikiem nad miską) oraz kompakty. — Aktualnie dużą popularnością cieszą się funkcjonalne modele kompaktowe, w których zbiornik spłukujący umiejscowiony jest bezpośrednio na misce — tłumaczy nasz ekspert Aneta Dziedzina. — Standardowa długość od 65 do 70 cm gwarantuje wygodne użytkowanie i sprawia, że znajdują one zastosowanie w nawet najmniejszych powierzchniowo łazienkach — dodaje.

Mniej wody
Co ważne, modele kompaktowe coraz częściej są wyposażone w funkcję stop i mechanizmy typu 3/6, umożliwiające wykorzystanie do spłukania tylko połowy pojemności zbiornika. Rozwiązania te znacząco przyczyniają się do oszczędności wody, znajdą więc uznanie wśród zwolenników ekonomicznych rozwiązań.

Podejmując decyzję o zakupie miski sedesowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd czy kolor, ale przede wszystkim na stronę praktyczną — dopasowanie modelu do użytkowników oraz całego wystroju łazienki. Podpowiadamy więc, czym się kierować przy wyborze miski sedesowej.
Kolejna grupa produktów — miski podwieszane — doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, w których szczególną wartość mają rozwiązania nietuzinkowe i wysoce estetyczne. — Montaż przy pomocy stelaża podtynkowego pozwala na ukrycie zbiornika spłukującego, a co za tym idzie — optycznego powiększenia przestrzeni i podkreślenia minimalizmu wystroju — wyjaśnia Aneta Dziedzin. — Rozwiązanie to wyróżnia się również funkcjonalnością. Brak styczności z podłogą ułatwia utrzymanie czystości, a w przypadku sedesu – eliminuje konieczność czyszczenia załamań występujących w modelach stojących — dodaje.
Pomimo pozornego wrażenia braku stabilności, wiszące miski charakteryzują się dużą wytrzymałością. Maksymalne obciążenie dla tego typu sedesów wynosi 400 kg. Decydując się na ceramikę podwieszaną, musimy liczyć się jednak z wyższymi niż w przypadku standardowych wariantów kosztami. Do wydatków związanych z kupnem samego sedesu należy dodać bowiem cenę stelaży. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB