Elewacja z drewna

2014-09-20 07:02:05 (ost. akt: 2014-09-18 14:16:25)

Drewno doskonale sprawdza się nie tylko jako ciepły i naturalny element wystroju wnętrza. Równie dobrze będzie wyglądać na elewacji – zarówno w budynkach stylizowanych na klasyczne, jak i w bardziej nowoczesnych projektach. Drewniana ściana domu będzie przyciągać spojrzenia, a jednocześnie sprawi, że nasz dom będzie jedyny w swoim rodzaju.

Elewacja z drewna
Bogata oferta rynkowa surowców i technologii służących wykonaniu elewacji pozwala na wdrażanie coraz nowszych rozwiązań, podkreślających nieszablonowy wymiar budynku. Wśród cieszących się największą popularnością metod znajdowały się jeszcze do niedawna choćby tynk, cegły klinkierowane, kamień, blachy, płyty kompozytowe czy siding, pomimo tego, że paleta dostępnych rozwiązań jest w rzeczywistości dużo bogatsza. Od niedawna możemy jednak zaobserwować zaznaczający się w wśród wykonawców inwestycji indywidualnych i komercyjnych trend, polegający na odchodzeniu od standardowych rozwiązań na rzecz pojawiających się na rynku innowacji, szczególnie jeżeli oprócz podkreślenia estetyki budynku, widoczny jest ich ekologiczny aspekt.

Praktyczna sklejka drewniana
Przykładem może być tutaj rosnąca popularność naturalnych sklejek elewacyjnych o strukturze drewna oraz zestawianie z sobą różnych materiałów o odmiennej strukturze, np. drewna i szkła. Komponowanie tak wyjątkowych elewacji znajduje doskonały wyraz w budownictwie nowoczesnym, w którym nie brakuje miejsca na odważne posunięcia i nieszablonowe koncepcje, szczególnie te ekologiczne.
Sklejka do niedawna była postrzegana jako materiał o niewielkich możliwościach dekoracyjnych. Dziś używana jest coraz częściej w dużych budynkach publicznych, jak i w domach jednorodzinnych, ze względu na bardzo dobre parametry i wysoką jakość. Materiał, jakim jest sklejka, daje szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu nadaje wznoszonym konstrukcjom indywidualny charakter. Doskonale sprawdza się jako wykończenie większych powierzchni, ale także jako niewielki detal, stanowiący urozmaicenie elewacji w nowoczesnym stylu.

Ciepło i szlachetność elewacji
Drewniana sklejka znakomicie współgra ze stonowaną fasadą – stanowiąc jej nietuzinkowe urozmaicenie, jak również z odważnymi formami architektonicznymi – odświeżając aranżację. Jest doskonałą alternatywą dla popularnych do niedawna okładzin, mając nad nimi tę przewagę, że jest materiałem ekologicznym i w pełni naturalnym. Wyróżnia ją wyjątkowa faktura, wiernie oddająca strukturę drewna, z zachowaniem widocznych linii, sęków i żłobień, co podkreśla jej naturalny, przyjazny środowisku charakter. Jednocześnie stanowi oryginalne wykończenie elewacji budynku, dodając prostym, nowoczesnym zabudowaniom uroku, ciepła i szlachetności.

Drewno w otoczeniu kwiatów
Sklejka drewniana dostępna jest zwykle w kilkumetrowych arkuszach. Dzięki dużemu formatowi unikniemy efektu pionowych przedziałów, widocznych w przypadku zastosowania standardowych desek, osiągając bardziej jednolite i tym samym estetyczniejsze wrażenie. Płyty możemy dowolnie przycinać, dostosowując ich wymiar do naszych potrzeb i założeń projektu, uwzględniając wykończenie całej bryły budynku lub tylko jego fragmentów. Jeśli dodatkowo pokryjemy sklejką front bramy garażowej lub ogrodzenie, osiągniemy spójny i niezwykle ciekawy efekt estetyczny, tworzący harmonijną koncepcję. Taki zamysł znakomicie wtapia się w naturalne otoczenie pełne roślin – zarówno klasycznych drzew i krzewów, jak i egzotycznych kwiatów – które uwydatnią piękno zastosowanego materiału. abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB