Mieszkanie dobrze podzielone

2014-09-21 14:09:17 (ost. akt: 2014-09-18 14:10:30)

Marzy ci się kuchnia, w której wszystko do siebie pasuje, zagospodarowany jest każdy wolny centymetr, a mimo to zostaje sporo przestrzeni do życia? Wcale nie musisz robić kuchni pod wymiar. Obecnie studia mebli kuchennych mogą zaprojektować kuchnię w oparciu o gotowe szafki, co także obniży koszty i skróci czas realizacji takiego zamówienia.

Mieszkanie dobrze podzielone

Autor zdjęcia: Fotolia

N­­awet przy aranżacji wnętrz niewielkiego mieszkania, aby na co dzień czuć się komfortowo, przede wszystkim warto pamiętać o podziale strefowym. W mieszkaniu powinna znajdować się strefa dzienna (salon), nocna (sypialnia) oraz miejsce na kuchnię. Przy aranżacji wnętrza nie powinniśmy zapominać o względach estetycznych, ale także o praktycznym aspekcie poszczególnych stref, które powinny się sprawdzić podczas codziennej eksploatacji.

Kuchnia – część całości
Jeśli nasza kuchnia ma charakter otwarty, ale jednocześnie chcemy zachować podział przestrzeni między kuchnią a jadalnią, warto przemyśleć opcję jej funkcjonalnego podziału. W tym przypadku sprawdzą się drzwi podwieszane lub przesuwne. Dzięki nim możemy podzielić jedno większe pomieszczenie na dwa mniejsze z określonymi funkcjami. Skutkiem czego będzie odpowiednie dostosowanie przestrzeni w zależności od sytuacji. Po otwarciu drzwi kuchnia może stanowić część większej całości, tj. tworzyć kuchnię otwartą połączoną z salonem lub z drugiej strony stworzyć osobne, zamknięte pomieszczenie odpowiednie podczas przygotowywania posiłków.

Drzwi podwieszane: dzielą i łączą
Drzwi podwieszane są idealne, jeśli chodzi o możliwości oddzielenia dwóch pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu wygodnego przejścia między nimi.  Ich system nie wymaga montowania prowadnicy dolnej, a zatem nie ingerujemy w strukturę podłogi i jej jednolity wygląd. Tego rodzaju rozwiązanie jest dobrym sposobem aranżacji wnętrz, umożliwiającym powiększanie lub zmniejszanie przestrzeni. Tak więc drzwi oddzielające sypialnię i salon czy kuchnię i jadalnię mogą być z jednej strony wypełnione płytą, a z drugiej lacobelem, czyli specjalnym rodzajem szkła pokrytego lakierem w różnorodnych kolorach. Z drugiej strony wypełnienie może być jednolite, ale jednocześnie oryginalne, przykładowo może być to lustro, które optycznie powiększy dzieloną przestrzeń. Zastosowanie szyby mlecznej (zastosowana przykładowo w oddzieleniu przestrzeni kuchenno-spiżarnianej) pozwoli mieć kontrolę nad zawartością spiżarni, a jednocześnie ukryć możliwy nieporządek przed oczyma gości. Kolejną opcją jest wybranie drzwi wyglądem przypominających harmonijkę, które można w każdej chwili złożyć, aby nie zajmowały miejsca. Jest to doskonałe wyjście dla osób lubiących komfort, ład i wygodę. abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB