Krystaliczny prysznic

2014-10-07 10:38:36 (ost. akt: 2014-10-07 10:41:58)

Codzienne kąpiele pod prysznicem, ściekające po ściankach kabiny mydło, brak czasu na regularne mycie szkła sprawia, że po kilku miesiącach użytkowania, nasz prysznic staje się miejscem nieestetycznym, w którym trudno o relaks po trudnym dniu. W ruch idą więc szczotki i środki, jednak nie zawsze odnosimy sukces. Dlaczego?

Krystaliczny prysznic

Autor zdjęcia: Guardian

Utrzymanie w krystalicznej czystości kabiny prysznicowej nie jest łatwym zadaniem. Tłusty, biały nalot z mydła, szamponu, odżywek i żelu, osadzający się na szklanej tafli kabiny z czasem jest coraz trudniejszy do usunięcia. Doprowadzenie do porządku zabrudzonych miejsc zabiera nam coraz więcej czasu oraz zmusza do używania silnych detergentów.

Twarda i gorąca

Twarda woda, wysokie temperatury, osadzające się na szybach mydło i szampon, a nawet środki stosowane do mycia kabiny sprawiają, że szklane tafle niszczą się i tracą swój blask. Szkło staje się chropowate, na jego powierzchni tworzą się mikrowgłębienia, w których łatwo gromadzi się brud, kamień i wszelkiego rodzaju osady.
Sprawa wyglądałaby inaczej gdyby nasza kabina była wykonana z nowego typu szkła. Jego powierzchnia zabezpieczona jest przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych specjalną, super cienką powłoką diamentopodobną, która zostaje na trwałe związana z powierzchnią szkła już w procesie produkcji.
Zastosowana technologia zapewnia skuteczną ochronę szkła przed korozją, a także ułatwia utrzymanie czystości. Cechuje ją także wysoka stabilność chemiczna, odporność na zabrudzenia i niski współczynnik tarcia.

Czysto bez trudu
Takie szkło przeznaczone jest przede wszystkim do stosowania w kabinach prysznicowych, sprawdzi się jednak też we wszystkich miejscach, w których szkło narażone jest na działanie wilgoci i bezpośredni kontakt z wodą. Materiał nadaje się także do dalszej obróbki — cięcia, wiercenia otworów, laminowania, hartowania czy obrabiania krawędzi. Można z niego zrobić szklane balustrady, okładziny ścienne czy panele zabezpieczające schody.
Ogromnym atutem tego materiału jest również prosta pielęgnacja. Innowacyjny proces nakładania warstwy zabezpieczającej sprawia, że dbanie o szklane tafle nie wymaga specjalnych zabiegów. Wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić je na mokro miękką ściereczką lub gąbką. Nie trzeba też stosować dodatkowych środków chemicznych. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB