Obręcze na owoce, magnesy na miotły

2015-01-15 12:30:44 (ost. akt: 2015-01-15 13:33:42)
Obręcze na owoce, magnesy na miotły

Autor zdjęcia: Bonami

Podobno tajemnica dobrze posprzątanego dwupokojowego mieszkania tkwi w tym, że jest ono… trzypokojowe. No cóż, nie od dziś wiadomo, że robienie porządków często kończy się przekładaniem rzeczy z miejsca na miejsce lub upychaniem ich w ostatnich wolnych przestrzeniach. Dobrym rozwiązaniem, które pomoże uprzątnąć wszechogarniający bałagan, są praktyczne organizery.

Trudne do usunięcia zabrudzenia z tłuszczu i resztek jedzenia, uciążliwe plamy oraz zacieki wymagające odkamieniania – kuchenny zlew to pole nieustannej walki o jego czysty i schludny wygląd. Dlatego pod ręką zawsze należy mieć nie tylko klasyczną gąbkę, ale także jej drucianą wersję oraz specjalną szczotkę. Po kolejnej wygranej bitwie z brudnymi garnkami nasza „broń” potrzebuje jednak odpoczynku, aby spokojnie wyschnąć, nie zajmując przy tym zbędnego miejsca w dopiero co wysprzątanym zlewie. Z pomocą przychodzą nam w tej sytuacji wyjątkowe organizery — ich mocne ssawki umożliwiają łatwy i nieinwazyjny montaż na bocznej ściance zlewu, a w razie potrzeby — także szybki demontaż. Z kolei perforowane dno przezroczystej obudowy ułatwia ociekanie wody z akcesoriów i utrzymanie czystości pojemnika.

Poukładane pod prysznicem

Ciekawym rozwiązaniem jest też kwadratowy organizer stojący. Jego praktyczna forma umożliwia optymalne wykorzystanie zajmowanej przestrzeni blatu, gdzie na niewielkiej powierzchni znajdzie się butelka na płyn do mycia naczyń i utrzymane w takiej samej stylistyce pojemniki na inne przybory używane podczas sprzątania. Z kolei w małej łazience doskonale sprawdzi się organizer podwieszany. Na jego półkach zgromadzimy wszystkie niezbędne podczas kąpieli kosmetyki, a na doczepionych do niego wieszakach umieścimy gąbkę lub myjkę.

Porządek na magnesach

Szczególnym sprzymierzeńcem w walce o porządek w domowych pomieszczeniach może być magnes. Jego właściwości można wykorzystać przy projektowaniu praktycznych haczyków i uchwytów, które nie wymagają uciążliwego i pozostawiającego śladów wiercenia w wybranych metalowych powierzchniach. Jeśli nasz zlew jest wykonany ze stali nierdzewnej, możemy w jego wnętrzu umieścić specjalnie wyprofilowaną, magnetyczną zawieszkę. Prosta lub wygięta konstrukcja z lekkiego materiału pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń w zlewie i wygodnie suszyć mokre ściereczki. Równie ciekawą propozycją jest też magnetyczny uchwyt przytrzymujący gąbkę i szczotkę, dzięki któremu przybory będą zawsze wracały i pozostawały na przeznaczonym dla nich miejscu.

Idealne do małych metraży

Wybrane akcesoria magnetyczne posiadają dodatkowo warstwę przylepną, dzięki której można je mocować do praktycznie każdego rodzaju powierzchni. W każdym pomieszczeniu przydadzą się także dodatkowe wieszaki. Nawet prosty, pojedynczy magnes przyklejony w odpowiednim miejscu pomoże zachować porządek, przytrzymując w pozycji pionowej metalową rurę od odkurzacza lub kij od miotły.
W małych łazienkach, gdzie liczy się każdy centymetr, doskonale sprawdzą się magnetyczne uchwyty na pojemniki z szamponem, żelem lub innymi kosmetykami. Pierwszy magnes za pomocą specjalnej opaski przymocowujemy do wybranego pojemnika, a drugi — do gładkiej powierzchni ściany. W ten sposób niezbędne akcesoria będziemy mieli pod ręką w najwygodniejszym dla nas miejscu.

Pomysłowa kula

Brak miejsca zachęca do poszukiwania przestrzeni, którą można w pomysłowy sposób zagospodarować. Dzięki temu uzyskuje się przedmioty praktyczne i użyteczne w codziennych pracach domowych, a jednocześnie eleganckie i będące prawdziwą ozdobą wnętrza. Ciekawym aranżacyjnie rozwiązaniem są wytrzymałe stelaże z dwóch obręczy otoczonych siecią elastycznych linek, które utrzymują umieszczone w podwieszanej kuli przedmioty, jednocześnie umożliwiając ich swobodne wkładanie i wyjmowanie. Zamocowana w kuchni kula pomieści w sobie świeże owoce lub warzywa, oszczędzając cenne miejsce na stole i blacie. W łazience będzie doskonałym miejscem na przechowanie części kosmetyków, w przedpokoju — czapek i szalików, a w pokoju dziecięcym — przynajmniej części z rosnącej zawsze w postępie geometrycznym liczby zabawek. abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB