Kamień? To tylko pozory

2015-01-28 10:00:00 (ost. akt: 2015-01-27 11:51:07)
Kamień? To tylko pozory

Autor zdjęcia: Domino.pl

Najnowszym trendem w projektowaniu wnętrz są posadzki kamienne, które jednak często postrzega się jako zimne i nieprzyjazne. Rozwiązaniem mogą być podłogi laminowane, które łączą walory estetyczne kamienia ze wszystkimi zaletami paneli podłogowych.

Podczas urządzania wnętrza bardzo chętnie eksperymentujemy się nie tylko z  kolorem podłogi, ale także fakturą i surowcem, z którego jest ona wykonana. Posadzki z naturalnego kamienia kuszą nas przede wszystkim bogactwem wzorów i kolorów, rozmaitością unikalnych struktur oraz niewątpliwymi walorami estetycznymi. Niestety, ich wysoka cena, kłopotliwa impregnacja, a także możliwość uzyskania efektu zimnego i surowego wnętrza skutecznie zniechęcają do wybrania tego surowca.
Rozwiązaniem, pozwalającym cieszyć się naturalnym pięknem kamiennej podłogi bez obawy o chłód aranżacji będą panele, które zachowując wygląd i strukturę oryginalnego kamienia pozwalają uzyskać przytulny charakter mieszkania i cieszyć się ciepłem pod stopami. Inspirowane włoskim stylem kolekcje łączą szlachetność surowego kamienia z funkcjonalnością najwyższej klasy podłogi laminowanej.

Doskonałe odwzorowanie natury

Doskonałą alternatywą dla naturalnych podłóg kamiennych są wszelkie imitacje w postaci gotowych płyt lub kafli, które do złudzenia przypominają te wykonane z oryginalnego materiału. Tego typu produkty charakteryzują się doskonałymi właściwościami fizyczno-mechanicznymi, a ich parametry bardzo często dorównują naturalnemu surowcowi.
Panele imitujące kamień tworzone są w technologii, która wiernie oddaje trójwymiarową strukturę charakterystyczną dla naturalnej kamiennej podłogi z uwzględnieniem wszystkich porów, wypukłości i chropowatości. Dodatkowo system kontynuacji wzoru gwarantuje, że rysunek przy krawędzi każdej płytki będzie zawsze pasował do wzoru na kolejnym panelu. Oczywiście, pod warunkiem, że wykonawca zadba o prawidłowe, dokładne ułożenie wszystkich płytek. Co więcej, w  miejscu łączenia elementów płytki mają dodatkowe zeszlifowanie, które stwarza lepszy wizualny efekt, a przede wszystkim chroni spojenia przed zderzeniami, tarciem czy ingerencją zanieczyszczeń. Panele imitujące kamień swoją formą oraz barwą oddają unikalne piękno naturalnego surowca, nie posiadając przy tym jego wad. Są niezwykle odporne na uszkodzenia, dzięki czemu przez wiele lat prezentują się tak samo, jak w dniu ich położenia. Panele można też bez obaw kłaść na systemach ogrzewania podłogowego — wtedy pod stopami będzie jeszcze cieplej.

Elegancja, komfort i ciepło

Podłogi laminowane imitujące drewno mogą tworzyć wnętrza ciepłe i przytulne szczególnie, jeśli swoim charakterem nawiązywać będą do posadzek, stosowanych we włoskich domach. Szczególny efekt stworzą kwadratowe i prostokątne płytki o szarobrązowej barwie do złudzenia przypominające surowy szlifowany marmur. Choć są na pierwszy rzut oka chłodne i mało przyjazne, w rzeczywistości nadają wnętrzu ciepła i szlachetnego uroku.
Tego typu podłoga doskonale komponuje się z meblami wykonanymi z naturalnych surowców, np. skóry czy drewna, a także ozdobnymi elementami wykończenia, takimi jak bogato zdobione, ciężkie zasłony, puszyste dywany czy meble o finezyjnych kształtach. Gładka powierzchnia jasnoszarych paneli świetnie sprawdzi się w przestronnych, nowoczesnych wnętrzach, nadając im dyskretnego uroku i klasycznej elegancji. W połączeniu z nowoczesnymi elementami wykończenia wnętrz i jasną kolorystyką ścian uzyskać można efekt świeżości i lekkości, której ascetyczność przełamywać można elementami z naturalnych materiałów jak drewno czy wiklina. Taka aranżacja pozwala z jednej strony uzyskać efekt klasycznego, eleganckiego wnętrza, z drugiej sprawia, że pomieszczenie takie nie traci nic na swoim cieple i przytulności.
abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB