Łazienkowa moda

2010-11-05 13:12:12 (ost. akt: 2010-11-05 13:13:39)

W ostatnich latach diametralnie zmienił się sposób postrzegania oraz rola łazienki w domu. Dawniej łazienka oceniana była jedynie pod kątem funkcjonalnym. Obecnie stała się pomieszczeniem świadczącym nie tylko o zdrowym trybie życia domowników, ale także o ich dobrym guście.

Drewniane drobiazgi ocieplają nowoczesne łazienki

Drewniane drobiazgi ocieplają nowoczesne łazienki

Autor zdjęcia: Art Inwest

Obowiązujące zwyczaje społeczne sprawiają, iż coraz więcej czasu spędzamy w łazience poddając nasze ciała różnorodnym zabiegom higienicznym i kosmetycznym. Łazienka stała się jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, ale tak jak pozostałe podlega nowym trendom. Oprócz tego, że ładna, oczywiście nadal powinna być funkcjonalna.

— We współczesnych trendach łazienkowych prym wiedzie drewno — mówi Irena Januszewska, właścicielka Studia Łazienek w Olsztynie. — Jest modne i eleganckie. Można je stosować w detalach, a także używać jako główny element ozdobny.
Dzięki dostępności egzotycznych gatunków nie ma obawy, że drewno w łazience się nie sprawdzi.
Drewno ze względu na piękną i bogatą kolorystykę jest coraz chętniej polecane przez architektów wnętrz. I to właśnie barwa i naturalne słoje przełamują chłód szkła, ceramiki czy chromu. Dzięki drewnu pomieszczenie staje się ciepłe, nietuzinkowe i eleganckie.
— Drewno łatwo poddaje się obróbce, można uzyskać z niego dowolne wymiary i kształty — mówi Irena Januszewska. — Pięknie wyglądają obudowane wanny, umywalki czy małe elementy łazienkowych dodatków takich jak wieszaczki — dodaje.
Wygląda więc na to, że proste formy, modne już od kilku sezonów, nie odejdą tak szybko w zapomnienie.


Maria Mikulewicz-Szałkowska

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bettina #934713 | 83.30.*.* 31 gru 2012 16:42

    Potwierdzam, że łazienka to bardzo ważne miejsce w domu. Zobaczcie jaka piekną można miec i jakie nowoczesne urzadzenia na stronie firmy Oras Polska na FB: http://www.facebook.com/OrasPolska?fref= ts

    ! - + odpowiedz na ten komentarz