Jak nie dać się wilgoci - czytaj jutro w "Gazecie Olsztyńskiej"!

2015-02-16 15:27:27 (ost. akt: 2015-02-20 14:56:12) Artykuł sponsorowany

Wilgoć i zagrzybienie kojarzymy głownie ze starym budownictwem. Wydaje nam się, że to problem budynków wymagających termorenowacji, naprawy izolacji przeciwilgociowej lub wymiany stolarki okiennej.

Jacek Bochomulski, dyrektor techniczny Grupy „Arbet”

Jacek Bochomulski, dyrektor techniczny Grupy „Arbet”

Autor zdjęcia: Arbet

A tymczasem ten problem dotyczy również nowych mieszkań, które spełniają coraz ostrzejsze standardy i wymagania dotyczące energooszczędności, a pomimo to problem zawilgocenia i pojawiających się grzybów staje się zmorą użytkownika. Czyja to wina? Również nasza. Główne grzechy to niedostatecznym ogrzewanie i wietrzenie. Całkowite zamykanie zaworów centralnego ogrzewania na okres pobytu w pracy oraz ograniczenie do minimum wietrzenia, które zawsze niesie za sobą pewne straty ciepła, szczególnie w okresie zimowym przynoszą tylko pozorne oszczędności, a w dłuższej perspektywie stają się przyczyną powolnej destrukcji mieszkania spowodowanej podwyższoną wilgotnością.

Jak prawidłowo walczyć z wilgocią? Dowiecie się z kolejnego artykułu cyklu poradnikowego „Gazety Olsztyńskiej” i Arbetu: „Mieszkaj szczęśliwie”, który ukaże się 17 lutego w dodatku „Gazety Olsztyńskiej” — „Dom.wm.pl”. W roli eksperta Jacek Bochomulski, dyrektor techniczny Grupy „Arbet”.

sza

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB