Zabudowany czy wolno stojący? Takie pytanie dotyczące sprzętu AGD pojawia się w myślach osób, które planują remont kuchni lub urządzają ją w nowo kupionym mieszkaniu. Każda opcja ma swoje wady i zalety — warto je poznać i dokonać takiego wyboru, który będzie optymalny dla użytkowników.
Wygodna mobilność
Zgodnie z nazwą, sprzęty wolno stojące dają nam sporą swobodę w wyborze ich ustawienia, zwłaszcza, gdy mowa o kuchenkach lub chłodziarkach zasilanych wyłącznie energią elektryczną. Sprzęt można umieścić w dowolnym miejscu, co bywa zbawienne zwłaszcza w niewielkich kuchniach. Lodówkę można ustawić równolegle lub prostopadle do blatu, a kuchenkę wpasować we wnękę między szafkami bez dodatkowych przeróbek. Także w przypadku, gdy dokupimy do kuchni nowy sprzęt (na przykład zmywarkę), damy radę poprzestawiać sprzęt tak, by spełniał wszystkie zasady ergonomii i funkcjonalności podczas codziennego użytkowania. Nie ma też problemu podczas naprawy czy wymiany sprzętu.
Zamaskowana nowoczesność
Alternatywą dla sprzętu wolno stojącego jest AGD zabudowane. To rozwiązanie preferują osoby, które lubią, gdy każdy element wystroju wnętrza jest dopasowany do pozostałych. Zabudowa sprawdza się zwłaszcza w kuchniach klasycznych, stylizowanych na retro, gdzie podstawową rolę w kuchni odgrywa drewno. Taka zabudowa lodówki czy kuchenki sprawi, że biel czy metaliczne szarości nie zepsują kompozycji. Zabudowane AGD nie zaburza estetyki wnętrza, co ma szczególne znaczenie w przypadku wspomnianych wyżej aranżacji tradycyjnych. Meblowe fronty maskują drzwiczki sprzętu, dzięki czemu stylistyka retro zgodnie współgra z technologiami przyszłości. Zabudowa frontu nie jest możliwa w przypadku piekarników, ale w tym wypadku możemy wybrać model ze stylizowanymi drzwiczkami.
Kuchenka z możliwościami
Kuchenka do zabudowy zdecydowanie zwiększa możliwości użytkowe kuchni. Takie rozwiązanie umożliwia zainstalowanie piekarnika w słupku, na wysokości wzroku, co oznacza koniec schylania się przy wyjmowaniu lub wkładaniu potraw do środka. Przy okazji zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania pod blatem. Płytę można umieścić po sąsiedzku lub w zupełnie innym miejscu, na przykład na wyspie lub po drugiej stronie kuchni z obustronną zabudową. W tym wypadku mamy też większe pole manewru w kwestii funkcjonalności obu sprzętów. W zależności od możliwości finansowych i potrzeb, możemy wybrać piekarnik z zaawansowanymi funkcjami i prostszą, tańszą płytę lub zainwestować w model indukcyjny kosztem nieco tańszego piekarnika, z którego będziemy korzystać rzadziej.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez![FB](/i/icons/fb.png)
Magda #1687437 | 83.7.*.* 12 mar 2015 09:03
Piękna kuchnia, bardzo mi się podoba. Ale brakuje mi czegoś tutaj na ściany. Może warto by było pomyśleć w całej aranżacji o plakatach autorskich takich jak tutaj: [url=http://posterilla.pl] http://posterilla.pl [/url] . Bardzo ładne i ciekawe tam widziałam propozycje takich plakatów.
!
odpowiedz na ten komentarz