Wielkoformatowe płyty elewacyjne staje się prawdziwą konkurencją dla tradycyjnych wykończeń budynków. Produkt wyróżnia się świetnymi parametrami technicznymi oraz bogatą gamą kolorystyczną, dzięki czemu będzie stanowić estetyczne i trwałe zabezpieczenie ścian przed czynnikami zewnętrznymi.
Konglomerat kwarcowy, z którego są płyty, kojarzy się przede wszystkim z materiałem służącym do produkcji blatów kuchennych lub podumywalkowych. Tymczasem możliwości jego zastosowania jest znacznie więcej. Na przykład płyty zawierające kawałki kwarcu, szkła i zwierciadeł doskonale sprawdzą się jako trwały materiał elewacyjny, który pomoże wyróżnić budynek spośród innych oraz z pewnością podkreśli jego oryginalny charakter.
Po płyty chętnie sięgają architekci, gdyż mogą wybierać nie tylko w rozmiarach, ale także w kolorystyce. Ściany nie muszą być białe, do wyboru mamy bowiem wybarwienia naturalne, ale także beżowe czy seledynowozielone. Fantazyjny efekt gry światła i cieni można osiągnąć stosując materiały zawierające widoczne kawałki szkła i zwierciadeł. Gra światła zamienia budynek w lśniącą bryłę, z daleka przyciągającą uwagę przechodniów.
Różna jest także faktura. Zwolennicy luksusowego designu z pewnością docenią płyty o fakturze polerowanej, natomiast miłośnikom klasycznej, stonowanej elegancji wybiorą matowe powierzchnie imitujące naturalny łupek.
Ważne jest i to, że opisane płyty elewacyjne produkowane są w co najmniej 93 proc. Z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak kwarcyt i granit, a także granulaty szkła i luster, uzupełnione niewielką ilością barwników oraz żywicy poliestrowej. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wysoką temperaturę.
kr
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez