Moc pionów i poziomów w naszych domach

2010-12-20 16:31:57 (ost. akt: 2010-12-20 16:33:03)

Wąskie, szerokie, pionowe, poziome, stonowane, czy tętniące energetycznymi kolorami. Bez względu na rodzaj, pasy są jednym z najbardziej efektownych motywów w dekoracji wnętrz. Dlaczego by więc nie zaprosić ich do domu?

Nie bójmy się zestawiać pasów z innymi motywami, pamiętając jednak o zachowaniu umiaru

Nie bójmy się zestawiać pasów z innymi motywami, pamiętając jednak o zachowaniu umiaru

Autor zdjęcia: Dekoria

Chociaż wydają się bardzo niepozorne, w dekoracji wnętrz mogą przynieść zdumiewające efekty. Sprawdzą się zarówno w aranżacjach nowocześnie ascetycznych, jak i tych zachwycających barokowym przepychem. Ich kolejną zaletą jest piękne komponowanie się z motywami geometrycznymi lub kwiatowymi. Są one przy tym dekoracją równie stylową, co bardzo praktyczną i funkcjonalną. Jak je zatem wykorzystać we własnym” M”? Oto kilka wskazówek.
 Za ich pomocą możemy zniwelować pewne niedoskonałości naszych pomieszczeń. Jeżeli ściany pomieszczeń, które wydają się nam zbyt niskie udekorujemy pasami pionowymi, wówczas mogą sprawić wrażenie dużo wyższych. Wzór poziomy natomiast pomoże przestrzeń rozszerzyć. Zabiegi te są niezwykle proste i skuteczne. Aby jednak w pełni cieszyć się rezultatem, zadbajmy także o odpowiednią szerokość pasów oraz o ich kolory, dbając np. o to, aby dodatkowo nie przytłoczyły one przestrzeni.
Ściany w pasy to zaledwie przedsmak możliwości wykorzystania tego ponadczasowego motywu. Bez względu na to, co ów wzór ozdobi, wnosi do pomieszczenia powiew wyrafinowanej elegancji, dobrego smaku, kreatywności i wyobraźni projektanta. Jeśli jesteśmy zwolennikami wnętrz tradycyjnych, postawmy na uniwersalne połączenie pasów z romantycznymi kwiatami. Efekt subtelnego uroku wnętrza uzyskamy zestawiając ze sobą pasiaste zasłony i obity tą samą tkaniną fotel wraz z kanapą o florystycznym wzorze. Pamiętając o zachowaniu spójnej kolorystyki, dobierzmy do całości ozdobione tymi samymi tkaninami dekoracyjne poduchy.
Warto także zapamiętać, że pasy prezentują się równie dobrze jako centralny motyw aranżacji, ale także jako dodatek wspaniale podkreślający urok innych jej elementów. Skoro klimat całego pomieszczenia tworzą odpowiednio dobrane dodatki, zaakcentujmy również część z nich, zestawiając je z dyskretnymi pasami kilku poduch lub serwet.
Nie bez powodu jest to więc jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych motywów. Wybierzmy zatem wzór najlepiej odzwierciedlający nasze upodobania i bez zwłoki zabierzmy się za upiększanie naszych czterech kątów. Jeszcze zdążymy przed świętami odmienić mieszkanie.

Maria Mikulewicz-Szałkowska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB