Parawan zamontowany na wannie zadowoli zarówno miłośników długich, relaksujących kąpieli w wannie, jak i zwolenników szybkiego, orzeźwiającego prysznica. Dzięki niemu sucha pozostanie nie tylko podłoga w łazience, ale też sprzęty, które znajdują się w tym pomieszczeniu. Producenci oferują nam szeroki wybór modeli parawanów, które możemy zamontować właściwie na każdej wannie. Rodzaje parawanów nawannowych:
- harmonijkowy, czyli bezramowy – parawan, który możemy złożyć w harmonijkę. W sklepach znajdziemy parawany o różnej ilości skrzydeł – najlepiej wybrać taki, żeby po rozłożeniu zajmował całą wannę, wtedy mamy pewność, że będzie dobrze spełniał swoje zadanie. Jego montaż jest właściwie nieinwazyjny – nie wymaga zamocowania prowadnic. Poza tym jest bardzo praktyczny – złożony zajmuje bardzo niewiele miejsca.
- suwany – tu konieczne jest założenie prowadnic, po których przesuwają się skrzydła. Kiedy się go składa, skrzydła zachodzą na siebie. Ten rodzaj parawanu jest najbardziej zbliżony wyglądem i sposobem zamknięcia do kabiny prysznicowej.
- wahadłowy – to parawan jednoczęściowy, wygodny w montażu i użytkowaniu. Można otwierać go w lewo i prawo, jednak chroni tylko część łazienki przed zachlapaniem.
Parawan nawannowy może być wykonany z różnego tworzywa. Warto wybrać taki ze szkła hartowanego, ponieważ ten materiał jest odporny na zarysowania i pęknięcia, a w przypadku stłuczenia nie rozpada się na drobne kawałeczki jak zwykłe szkło. Niektóre modele mają specjalną powłokę, która zapobiega tworzeniu się zacieków i smug po spływającej wodzie. Jeśli nasz parawan nie posiada takiej funkcji, możemy go impregnować specjalnym środkiem.
jm
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez