Czerwony okap w kształcie dzbanka

2016-02-16 04:58:45 (ost. akt: 2016-02-16 08:10:37)

Sprzęt kuchenny wcale nie musi być biały. W ostatnich latach coraz chętniej wpuszczamy do naszego życia kolory. Czerwony okap i niebieska lodówka nie są zaskoczeniem. Projektanci zaczynają “szaleć” także z kształtami.

Czerwony okap w kształcie dzbanka

Autor zdjęcia: Ciarko

Zaskoczenie wprowadza do naszego życia trochę emocji. Dlatego też coraz chętniej korzystamy z pomysłów, zmieniających np. naszą nudną dotąd kuchnię w miejsce urządzone z fantazją. W ten sposób dajemy wyrazisty sygnał, że tu mieszka osoba nietuzinkowa.

Czym możemy zaskoczyć? A choćby kolorem. Drewnopodobne kolory, stonowane odcienie bieli i beżu to klasyka w aranżacji kuchni. Osoby, które ją urządzają, liczą się z tym, że wybór odpowiedniej kolorystyki mebli czy sprzętu AGD będzie miał poważne konsekwencje dla wyglądu całej kuchni i to na najbliższe lata.
Aby więc ożywić monochromatyczne kuchenne wnętrza, trzeba połączyć je z mocnym akcentem kolorystycznym np. w postaci jaskrawoczerwonego okapu.
— Obecnie coraz częściej urządzenia AGD stają się nowoczesnym i niebanalnym wyróżnikiem kuchni — komponują się z meblami, jednak nie zawsze są ukrywane w zabudowie - mówi Kamil Machura, ekspert firmy produkującej okapy kuchenne. — Dlatego też dużą popularnością cieszą się okapy wyróżniające się odważnym kształtem i wyrazistą kolorystyką — od czerwieni, przez zieleń do turkusu — dodaje nasz ekspert.

Zabawę kolorami w kuchni można rozpocząć od wyboru odpowiednich frontów mebli. W kuchniach na zamówienie, jak i w gotowych projektach, znaleźć możemy takie, w których np. tylko obudowa szuflad lub wybrane drzwiczki utrzymane są w innej kolorystyce. Najpopularniejsze są zestawienia kontrastowe, takie jak biel z czernią czy zieleń z czerwienią. Aby nie zdominować wystroju klasycznej kuchni zbyt intensywną kolorystyką, pamiętajmy o wprowadzaniu barw w małych ilościach — w postaci akcentów — wyróżniające się kolory taboretów czy kontrastowe kolory sprzętu AGD.
— Okap, który nie jest przeznaczony do zabudowy, z pewnością przyciągnie wzrok domowników i gości — zapewnia Kamil Machura. — Modele o intensywnej kolorystyce najczęściej są dosyć proste w kształcie, by uniknąć efektu nadmiaru czy przepychu. Podobną zasadę można zastosować w przypadku aranżowania całej kuchni, w której zechcemy zastosować akcent kolorystyczny. Gdy decydujemy się na kolor — wybierajmy prostsze formy zabudowy czy dodatków — radzi ekspert. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB