Nie wyrzucaj starego parapetu lastrykowego i nie demoluj mieszkania! Nie jest prawdą, że stary, zniszczony parapet lastrykowy najlepiej jest wyrzucić i w jego miejsce zamontować nowy. Warto wziąć pod uwagę zastosowanie nakładki parapetowej z PCV, która sprawi, że stary parapet będzie wyglądał jak nowy. Na bazie starego, ale mocnego podłoża utworzymy estetyczny, nowoczesny i spełniający swoje funkcje parapet.
Wytrzymałe i estetyczne
Montaż nakładki parapetowej odbywa się cicho, bez wielkiego bałaganu i kurzu, który towarzyszy wyrywaniu ogromnych, ciężkich kamieni. Nie ma potrzeby wiercenia czy kucia dziur, gdyż nakładkę po prostu nakłada się na stary parapet i przykleja. Do wyboru mamy różne kolory nakładek, zaczynając od białego i marmuru, aż po złoty dąb, orzech i buk. Dostępna szerokość to zazwyczaj 38 cm, a grubość 5 cm. — Parapet może mieć maksymalną długość aż 6 m. Zastosowanie nakładki umożliwia renowację starego parapetu bez uciążliwego demontażu i naprawy powstałych zniszczeń — zapewnia Wioletta Zaleska, właścicielka firmy sprzedającej nakładki parapetowe. —Nakładki powstają według wysokich norm tech- nologicznych z zastosowaniem bezołowiowych stabilizatorów. Taki parapet jest bardzo wytrzymały na mechaniczne urazy, np. wgniecenia, zarysowania czy ścieranie, a okleiny drewnopodobne łudząco przypominają strukturę prawdziwego drewna — zapewnia Zaleska.
Indywidualny wymiar parapetu
Wymiary nakładek są dostosowywane do konkretnych parapetów, mają ładną, równą i gładką powierzchnię, co bardzo ułatwia pielęgnację. Parapet można łatwo przycinać, skracać we własnym zakresie, dostosowując się do nietypowych pomieszczeń. Koniecznie trzeba dodać, że takie nakładki są nietoksyczne, trudnozapalne i odporne na działanie czynników biologicznych i większość chemikaliów. — Odznaczają się także dużą odpornością na działanie środków czyszczących stosowanych w gospodarstwie domowym i na wilgoć — mówi Zaleska. — Ponadto okleina odporna jest na działanie promieni UV, co oznacza, że parapet nie zmienia barwy pod wpływem promieni słonecznych i nie ulega zniekształceniu — dodaje nasz ekspert.
Jeśli mamy smykałkę majsterkowicza to nakładkę możemy zamontować sami. My jednak zawsze polecamy doświadczonych fachowców. W ten sposób unikniemy ewentualnych błędów i poprawek, które zawsze sporo kosztują. A sama nakładka? Dzięki zastosowaniu nakładki zaoszczędzimy na pewno czas i nakłady finansowe związane z dużym remontem będą. kr
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez