Powoli standardem staje się kupowanie sprzętu AGD razem z meblami kuchennymi. To pozwala w prosty sposób dobrze dopasować do siebie te najważniejsze w kuchni elementy.
Wolny czy zabudowany
Dokonując wyboru sprzętu AGD, powinniśmy wiedzieć, czy chcemy, aby był wbudowany w meble czy może wolno stojący. Warto przy tym zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność, jak i na wygląd. Jeżeli nasza zabudowa kuchenna jest w stylu klasycznym bądź prowansalskim, to z pewnością nie będzie do niej pasowała wolno stojąca lodówka w stalowej obudowie. W tym przypadku wybierzmy lodówkę do zabudowy. Jeżeli obawiamy się, że będzie miała małą pojemność, to poszukajmy wyższej i tym samym pojemniejszej. Wiodący producenci obok lodówek do zabudowy o wysokości 177 cm mają również takie, które są wąskie na ponad 200 cm. Jeżeli dysponujemy dużą ilością miejsca, możemy wybrać oddzielną lodówkę i oddzielną zamrażarkę.
Prąd czy gaz
A co z płytą kuchenną? Na prąd czy gazowa?
— Zwolennicy gazu podniosą argument, że jest tańszy w użytkowaniu, przeciwnicy, że jest niebezpieczny i zostawia tłusty osad. Podpowiadam więc klientom, żeby wybrali płytę indukcyjną. Montaż jest bezproblemowy, a późniejsze użytkowanie wcale nie droższe niż gotowanie na gazie — radzi Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie. — Niższe koszty wynikają z większej efektywności energetycznej płyty indukcyjnej. Mieszkańcy wsi i małych miasteczek zdani są na butle gazowe. Jeśli przejdą na płytę indukcyjną zyskają w kuchni przynajmniej jedną szafkę i pozbędą się z kuchni odbezpieczonej bomby gazowej — dodaje.
Jeżeli w naszej kuchni mają pojawić się nowe sprzęty: zmywarka, piekarnik elektryczny, płyta indukcyjna, to trzeba skonsultować się z fachowcem z uprawnieniami, czy nasza instalacja wytrzyma takie obciążenia. Być może musimy dokonać przeróbek instalacji i zwiększyć w zakładzie energetycznym zapotrzebowanie na dostarczoną moc.
Zmywarka na porządku dziennym
Zmywarki są dziś na porządku dziennym tak w małych, jak i w dużych kuchniach. Do wyboru mamy dwie szerokości: 45 i 60 cm. Jeżeli miejsce nam pozwala, to wybierzmy zmywarkę 60 cm. Zyskamy większą przestrzeń załadunkową, a zużycie prądu i wody nie będzie większe niż w węższej zmywarce. Zdarza się, ze względu na brak miejsca musimy wybrać zmywarkę 45. Poszukajmy takiej, która będzie miała trzeci kosz na sztućce i odpowiednio wyprofilowane drzwi. Wówczas zmieścimy w niej nawet dwa komplety naczyń więcej.
Dłuższa gwarancja jest opłacalna
Sprzęt AGD — pralki, zmywarki, lodówki — możemy kupować w dobrych studiach kuchennych. Znajdziemy w nich ofertę wiodących na rynku producentów, profesjonalne doradztwo i obsługę, a nawet dużo dłuższą gwarancję. Dłuższa gwarancja — nawet pięcioletnia — jest za darmo przy zakupie wybranego sprzętu wraz z meblami. Co więcej, klienci mogą też liczyć na bezpłatny transport. Zatem jeśli kupujemy meble w studiu kuchennym, dobierzmy do nich w tym samym studiu niezbędny sprzęt AGD. kr
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez