Rewelacyjny grill gazowy

2016-04-30 05:50:36 (ost. akt: 2016-04-28 11:53:57)

Rozpoczął się sezon na grillowanie. Jednak tym razem nie będziemy pisać o klasycznych urządzeniach, a o ich królu, czyli o grillu gazowym. Jakie są jego wady i zalety?

Rewelacyjny grill gazowy

Autor zdjęcia: Broil King

Zalety grilla gazowego są oczywiste — czysta obsługa, szybkie przygotowanie potraw oraz możliwość przygotowania także sosów i zup. — Grille gazowe nie mają sobie równych pod względem wygody obsługi — zapewnia Zbigniew Morawski, dystrybutor grilli gazowych. — Wystarczy pokrętło, wciśnięcie przycisku zapalarki i możemy zaczynać grillowanie na świeżym powietrzu. Szybkie nagrzewanie się grilla oraz wysoka temperatura pozwalają znacznie skrócić czas przygotowywania potraw. Czyszczenie nie wymaga wysypywania popiołu oraz resztek węgla. Po grillowaniu ruszt wystarczy pokryć warstwą oleju i po robocie. Duża butla z gazem wystarcza na dłużej niż brudny węgiel — dodaje nasz ekspert.

Plusem tego urządzenia na pewno są rozmiary, które pozwalają na przyrządzenie jednocześnie większej ilości przysmaków, niż w przypadku tradycyjnego rusztu. Liczne półeczki i stojaki ułatwiają organizację podręcznych przyborów — szczypców, łopatek, szklanek czy talerzyków.
Grille gazowe wyposażone są m.in. w aromatyzery, czyli specjalne blaszki, na które spadają soki i są odparowywane jednocześnie do naszych potraw. Dzięki nim potrawy uzyskują charakterystyczny smak kojarzony z grillem. W wyposażeniu znajdują się także obrotowy rożen. Boczna kuchenka umożliwia równoczesne przygotowanie sosów, zup czy starterów, które możemy podać gościom obok dań głównych.

O ile grill klasyczny pali się jak chce, piekąc potrawy według tego chcenia, aż do spalenia, o tyle w grillu gazowym temperaturę zawsze mamy pod kontrolą. — Niezależnie sterowane palniki, zamykana pokrywa oraz wbudowany termometr to narzędzia do uzyskania pożądanych rezultatów — mówi Zbigniew Morawski. — Na grillu gazowym możemy wędzić w niskiej temperaturze oraz grillować lub piec w wysokiej. Ponadto z łatwością utrzymamy równomierną temperaturę — dodaje.
Butlę gazową do grilla możemy kupić nawet na stacji benzynowej. Gaz jest także bardziej ekonomiczny i wydajny niż węgiel. Koszt grillowania na węglu to 15-20 zł, natomiast na gazie to zaledwie 2-3 zł.

Po grillowaniu należy wyczyścić ruszt. Przed bądź po grillowaniu należy wypalić resztki jedzenia, aż przestanie unosić się dym. Następnie przy pomocy czystej szczotki należy wyczyścić jeszcze ciepły ruszt. Powierzchnia grilla jest pokryta emalią porcelanową, która jest bardziej trwała niż jakakolwiek farba. Wystarczy tylko zmyć kurz i brud ciepłą wodą z mydłem. Grille są wyposażone także w bardzo trwałe, wodoodporne pokrowce. Pod takim przykryciem urządzenie może stać nawet w ogrodzie pod chmurką. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB