„W ostatnim czasie limity cenowe w programie MdM poszły w dół w większości miast regionalnych w Polsce. W wyniku tego program jest coraz bardziej marginalizowany, ponieważ obejmuje mniejszą część rynku” – mówi Andrzej Szczepanik z firmy zajmującej się doradztwem i zarządzaniem nieruchomościami.
Obniżenie limitów spowodowało, że mieszkania na rynku pierwotnym dostępne w programie MdM jest kupić trudniej. Deweloperzy w mniejszym stopniu są skłonni do takiego ustalania cen, aby tych limitów nie przekraczały. Dotyczy to zwłaszcza lepszych lokalizacji.
Wydawać by się więc mogło, że w tej chwili dużo łatwiej jest kupić mieszkanie w programie MdM na rynku wtórnym. Nie musi być to jednak prawdą. Właścicielom tych lokali zwykle zależy bowiem na szybkiej sprzedaży, tymczasem środki dostępne w ramach programu na 2016 r. zostały już wyczerpane i dofinansowanie na zakup mieszkania można otrzymać dopiero z puli na rok następny.
infowire.pl
Komentarze (1)
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
Jerzy W #2015721 | 188.146.*.* 24 cze 2016 12:54
Nie można się zgodzić z tekstem. deweloperzy wiedzą, jak ważny dla klientów jest MdM i rozpraszają koszty za metr tak, żeby pasowały do projektu. ilość zgłoszeń nie maleje, pierwsza pula na 2017 może się skończyć nawet szybciej jak pod koniec lipca. Rynek wtórny szuka klienta "od razu" jednak pośrednicy chcą wyjść naprzeciw klientom chcącym skorzystać z dofinansowania, wypracowali nowe procedury i jest trochę lepiej, liczba zgłoszeńz sektora prawie się zdublowała. używane mieszkania są czesto w lepszych lokalizacjach i są zwyczajnie tańsze. zajmuję się tym zagadnieniem profesjonalnie, zapraszam na https://mdmprogram.com . mamy tam wszystkie możliwe informacje i kalkulatory, które wstępnie dadzą Państwu pojęcie czy spełniacie warunki MdM
! odpowiedz na ten komentarz