Masz małą łazienkę i chcesz mieć prysznic? Teraz to już nie problem

2016-06-16 05:45:30 (ost. akt: 2016-06-15 14:09:09)
Masz małą łazienkę i chcesz mieć prysznic? Teraz to już nie problem

Autor zdjęcia: Radaway

Mała łazienka wymaga szczególnych rozwiązań. Z jednej strony ma ona być funkcjonalna i komfortowa, z drugiej zaś optycznie powiększona. Projektanci kabin prysznicowych dobrze wiedzą, jak tego dokonać, i zaproponowali producentom kabinę, która zmieści się w małej łazience.

Kabina prysznicowa z systemem składania drzwi typu bifold sprawia, że po wyjściu spod prysznica drzwi kabiny możemy złożyć do wewnątrz. Dokonując wyboru takiej kabiny, warto zwrócić uwagę na zamontowane w niej uchwyty. Te wyposażone w elementy z tworzywa TPE pełnią także rolę odbojników, co niweluje ryzyko uszkodzenia szkła.

A jeśli mowa o szkle, to tu warto zainwestować i wybrać takie naprawdę dobrej jakości. To będzie nam gwarantować nie tylko bezpieczeństwo użytkowania kabiny, ale także miłą dla oka estetykę. Szkło do tego typu kabin dostępne jest w kilku wariantach kolorystycznych – przejrzystym, brązowym, grafitowym, satynowym oraz UltraClear. Kabinę ze szkła pokrytego powłoką Easy Clean bardzo łatwo utrzymać w czystości. To ważny aspekt, gdy nie mamy czasu na codzienne sprzątanie. Zastosowanie tej warstwy ochronnej sprawia, że krople wody nie zatrzymują się na powierzchni szkła, tylko swobodnie spływają, nie pozostawiając osadu.

Brodzik podpłytkowy


Coraz bardziej popularne stają się kabiny montowane bezpośrednio na podłodze,
z pominięciem tradycyjnego brodzika. Dzięki specjalnie wyprofilowanej płycie
ze spadkami skierowanymi w stronę odpływu, montaż brodzików podpłytkowych jest łatwy i szybki. Po pierwsze – płytki przyklejane są bezpośrednio do brodzika, co eliminuje ryzyko błędu instalatora przy zachowaniu spadków. W sytuacji, gdy mamy do czynienia tylko z odpływem liniowym, instalator sam musi wykonać wylewkę betonową. Nie zawsze jest to proste, a konsekwencją niezachowania odpowiednich spadków może być zmniejszona szczelność brodzika. Po drugie — nie musimy czekać, aż wylewka betonowa wyschnie. Taki sposób montażu brodzika podpłytkowego skraca czas oczekiwania na wymarzoną łazienkę. Pamiętajmy, że, zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą, beton schnie w tempie 10 mm na tydzień, tj. od 4 do 10 tygodni.

Skosy, wnęka, belka


A co z łazienką, w której są skosy, wnęka czy belka konstrukcyjna? Tu trzeba podejść do sprawy niestandardowo. Jeśli chodzi o skosy, dobrym rozwiązaniem będzie zagospodarowanie istniejącej wnęki lub uskoków ścian i zamontowanie niestandardowej kabiny lub drzwi wnękowych, dociętych do odpowiednich wymiarów i skosów.

Słup konstrukcyjny
też można ciekawie zagospodarować. Może on np. pełnić funkcję wieszaków na ręczniki lub miejsca do zawieszenia umywalki. Jeśli słup umiejscowiony jest bliżej ścian, może stać się integralną częścią kabiny prysznicowej. Wystarczy obudować przestrzeń między filarem
a ścianami drzwiami wnękowymi.

Często w małych łazienkach toaleta lub umywalka znajdują się blisko strefy kąpielowej. I gdzie tu wcisnąć kabinę prysznicową? W tym przypadku uzależnieni jesteśmy od stałych elementów, takich jak położenie pionu kanalizacyjnego. Ale nawet w takiej łazience możemy stworzyć funkcjonalny prysznic. Wykorzystajmy do tego kabinę o niestandardowych wymiarach – np. kombinację ścianki bocznej i drzwi otwieranych wahadłowo (zarówno do środka, jak i na zewnątrz).
kr

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maurela #2254702 | 77.65.*.* 28 maj 2017 21:26

    My mamy w łazience brodzik Schedpol, który można schować pod płytkami i tak właśnie zrobiliśmy. Udało się wygospodarować minimalną ilość miejsca na prysznic. Dzięki temu i pralka się zmieściła w łazience. ;-)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz