Ściany ocieplone pianką poliuretanową

2016-06-18 05:19:27 (ost. akt: 2016-06-15 14:25:46)
Ściany ocieplone pianką poliuretanową

Autor zdjęcia: Salus Expo

Ocieplanie pianką poliuretanową można zastosować w różnych miejscach domu, zaczynając od dachu użytkowego (poddasza) poprzez strych, a na ściankach działowych kończąc. Aplikowanie pianki metodą natryskową jest bardzo szybkie (do 300 mkw. dziennie), ale także w dłuższej perspektywie czasu bardzo ekonomiczne. Warto też podkreślić, że pianka jest nie tylko świetnym termoizolatorem, ale także wygłusza pomieszczenia, w których została użyta.

Mamy co najmniej kilka produktów, którymi możemy ocieplać i uszczelniać poszczególne części i elementy domu. Można zastosować tradycyjną wełnę mineralną, styropian lub nowoczesną piankę poliuretanową aplikowaną metodą natryskową.

O ile w dwóch pierwszych przypadkach należy liczyć się z nieszczelnościami, zarówno po montażu, jak i degradacją w czasie, o tyle w przypadku zastosowania pianki problem ten znika zupełnie, gdyż materiał ten wypełni szczelnie każdą wolną przestrzeń między cegłami, płytami, deskami i przede wszystkim jest niezmienna w czasie, tzn. raz zaaplikowana nie skurczy się, nie utleni się, no i nie opadnie z czasem — eliminacja mostków cieplnych.

Łatwa w użyciu


Aplikowanie pianki metodą natryskową jest przeprowadzane przez wykwalifikowaną firmę najczęściej 2-osobową, a więc nie trzeba zatrudniać dużej ekipy. Odpada też transport materiałów, gdyż wszystko znajduje się na zewnątrz budynku i jest transportowane wężami z pojazdu. Nie musimy też ponosić dodatkowych kosztów, inwestując w tzw. podtrzymywacze — kołki, gwoździe, zszywki czy sznurki, co jest nieuniknione w przypadku waty czy styropianu.

Cieplej, ciszej, ekonomiczniej


Pianka poliuretanowa jest obecnie najlepszym materiałem nie tylko izolującym (ocieplającym), ale także wyciszającym — wykorzystywana jest między innymi w salach kinowych czy studiach nagrań. Użyta przy ściankach działowych pozwala dotrzeć do każdego narożnika, wypełniając najmniejszą nawet wolną przestrzeń. Ocieplone pianką ściany nie mają mostków termicznych, czyli miejsc, przez które ucieka ciepło.

Ocieplanie pianką natryskową jest inwestycją, która dość szybko się zwróci.
W domu ocieplonym tą metodą zmniejszają się koszty ogrzewania o około 40-60 procent. To już realne oszczędności, które na przestrzeni lat sprawią, że montaż pianki całkowicie się zwróci i, co najważniejsze, jest skutecznym ociepleniem w czasie — nie będziemy w przyszłości ponosić dużych nakładów finansowych w celu poprawienia ocieplenia.

Skuteczna ochrona przed wilgocią


Pianka poliuretanowa chroni też przed działaniem wilgoci i to na wszystkich kondygnacjach. W pomieszczeniach, w których zastosowano ją jako izolator, nie musimy obawiać się wilgoci z zewnątrz. Pianka nie tylko zapobiega wnikaniu przez ściany wilgoci, ale też sprawia, że na ścianach wewnętrznych nie skrapla się para wodna. I na koniec ważna informacja dla alergików – pianka odporna jest na rozwój pleśni i grzybów. Zatem ścianki działowe ocieplone pianką poliuretanową sprawiają, że dom staje się miejscem ciepłym, bezpiecznym
i zdrowym.
kr

Dlaczego pianka?

• ponieważ to znaczna oszczędność kosztów ogrzewania i klimatyzacji
• pianka poliuretanowa stworzy barierę powietrzną, która ochroni przed wnikaniem wilgoci z zewnątrz i nieklimatyzowanego powietrza
• wycisza hałasy, nie przepuszcza kurzu, pyłków
i innych zanieczyszczeń
• zwalcza pleśnie i grzyby oraz nie stanowi podkładu do ich namnażania
• wypełnia szczeliny oraz pęknięcia, eliminuje mostki termiczne.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB