Biała podłoga to modna podłoga

2016-07-27 12:00:00 (ost. akt: 2016-07-25 14:33:34)
Biała podłoga to modna podłoga

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: Kaczkan

Dobry obserwator z pewnością zauważył, że na podłogi wróciła biel. To świetna propozycja dla miłośników awangardy. Nie musimy też martwić o utrzymanie czystości, gdyż białe panele bardzo chętnie poddają się myciu.

Kiedyś, aby otrzymać białą podłogę w ruch szła farba olejna. Jednak po jakimś czasie farba łuszczyła się, brudziła i zamiast cieszyć oko, stawała się prawdziwą udręką użytkowników. Obecnie możemy już zapomnieć o tamtej siermiężnej technologii.

Białą dębową podłogę mamy w zasięgu i naszego portfela, i miejsca zamieszkania. W zeszłym sezonie królowały zimne wnętrza loftowe. Obecnie jednak te surowe przestrzenie możemy ocieplić stosując drewno o łagodnym odcieniu bądź naturalne materiały nawiązujące do stylu eko: jutę, wiklinę czy bambus. Dodatki w nasyconych kolorach ożywiające w zeszłym roku pomieszczenia w stylu skandynawskim i prowansalskim dobrze jest teraz zastąpić barwami pastelowymi.

Jeśli chcemy być modni musimy zaopatrzyć się także w dodatek nawiązujący do motywu kraty – może być to zarówno elegancka pepitka, jak i pokaźnych rozmiarów krata szkocka - ważne, by była dobrze wyeksponowana i korespondująca z całościowym stylem wnętrza.

Kolorem roku okrzyknięta została natomiast biel, która nie pojawia się już tylko w charakterze bazy lub tła dla innych, bardziej wyrazistych barw, ale gra pierwsze skrzypce stając się najbardziej zauważalnym akcentem kolorystycznym pomieszczenia.

Dlatego ciekawą propozycją jest biała podłoga z desek z widoczną strukturą drewna ukazująca naturalny układ słojów i sęków. To oczywiste odwzorowanie skandynawskich klimatów z chat dalekiej północy.

Wybierając deski zwróćmy uwagę na to, aby deski były dwuwarstwowe, co oznacza, że każda klepka wykonana jest z dwóch rodzajów materiału – część zewnętrzna to drewno np. dąb, spodnia natomiast to podkład ze sklejki liściastej w postaci lameli. Obie warstwy są ze sobą połączone przy pomocy kleju i utwardzane promieniami UV, co nadaje im pożądaną trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Ważny jest też system łączenia paneli. Poradźmy się sprzedawcy, aby wskazał nam taki, który pozwoli na użytkowanie od razu po ułożeniu. Technologia ta pozwala także na bezproblemowy montaż ogrzewania podłogowego, które nie powoduje odkształcania się parkietu. Takiej podłogi nie trzeba dodatkowo cyklinować ani olejować. W pokoju z taką podłogą na pewno mogą spać spokojnie miłośnicy zwierząt, gdyż panele bardzo łatwo jest utrzymać w czystości i są odporne na zarysowania.

kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB