Zrolowana przyjemność w pokoju

2016-08-06 05:24:44 (ost. akt: 2016-08-05 10:37:08)
Zrolowana przyjemność w pokoju

Autor zdjęcia: Franc Gardiner

Prostota, stonowane barwy, ponadczasowa elegancja. Klasyka to niekończące się źródło inspiracji. Podpowiadamy, jak za sprawą akcesoriów stworzyć nastrojową aranżację, która sprawi, że będziemy z chęcią spędzać czas w harmonijnym wnętrzu.

Myśląc o tradycyjnym wystroju, zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na meblach. Antyki, szafy służące ludziom od pokoleń, eleganckie ławy i dębowe sofy z kwiatowymi obiciami… Bez wątpienia, są to istotne atrybuty klasycznej stylistyki. Jednak ponadczasowa klasa to nie tylko meble. Bardzo ważnym elementem dopełniającym całości są również dodatki, które podkreślą ich szlachetny charakter i nadadzą aranżacji ostateczny szlif.

Delikatny akcent kluczem do sukcesu


Dobierając akcesoria pamiętajmy, aby zrobić to w wyważony sposób. Nadmiar ozdób może zepsuć efekt niepotrzebnym chaosem. Dlatego warto zdecydować się na dyskretne elementy, które poza funkcją estetyczną będą też pełniły rolę praktyczną.

- W tradycyjnym wnętrzu ostre światło słoneczne nie jest pożądane. Można temu zapobiec, instalując rolety okienne. Wybierając model z delikatnym, kwiatowym wzorem, wzbogacimy wnętrze o ciekawy akcent, który nie przytłoczy całości aranżacji – radzi Liliana Kiekis-Kozica, nasz ekspert.

Tradycja dobra na lata


Decydując się na klasyczne wnętrze, zyskujemy nie tylko gwarancję spokojnej, idealnej do wypoczynku harmonijnej atmosfery. Neutralny klimat sprawi, że dobrze odnajdzie się w niej cała rodzina. Ogromnym atutem tradycyjnego wystroju jest fakt, że z upływem lat tak pomyślane pomieszczenie nie straci na atrakcyjności, a jego urok będzie wciąż aktualny - niezależnie od zmieniających się jak w kalejdoskopie
trendów.

kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB