Jak już remontować czy budować od podstaw, to od razu tak, żeby działało przez wiele lat bezawaryjnie. Miski toaletowe podwieszane na stelażach podtynkowych spełniają te warunki. A do tego są po prostu ładne.
Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest łatwe utrzymanie czystości i w ogóle sprzątanie. Wisząca miska nie styka się z podłogą, dzięki czemu przestrzeń pod nią jest łatwo dostępna. Natomiast większość elementów (np. zagięcie kolanka odpływowego czy zbiornik spłuczki), które w przypadku tradycyjnych kompaktów sprawiają najwięcej kłopotów przy czyszczeniu, jest ukryta. Dodatkowo, decydując się na miskę do stelaża, mamy do wyboru różne modele, różniące się m.in. kształtem, wymiarami, kolorem.
I Stelaż podtynkowy udźwignie nawet 400 kg.
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na zastosowane innowacje. Hitem są np. bezkołnierzowe miski toaletowe, z powierzchnią antybakteryjną czy ułatwiającą czyszczenie. Podtynkowa instalacja oddaje nam przestrzeń, którą zazwyczaj zajmuje zbiornik. Możemy tę przestrzeń wykorzystać na półki lub szafkę sięgającą sufitu (to rozwiązanie jest szczególnie przydatne w małych łazienkach). Dzięki zabudowie na widoku pozostaje tylko miska oraz przycisk spłukujący (kolor do wyboru).
W perspektywie czasowej wybór tych rozwiązań przyniesie nam całkiem spore oszczędności wynikające z mniejszego zużycia wody. Nowoczesny zawór napełniający pozwoli zaoszczędzić np. rodzinie czteroosobowej nawet do 14 400 l wody rocznie dzięki regulacji ilości spłukiwanej wody (dwudzielne przyciski 2/4 lub 3/6 l) oraz opóźnionemu mechanizmowi napełniania.
- W nowoczesnym projektowaniu wnętrz, wolno stojący kompakt odchodzi powoli do lamusa – mówi Kaja Kowacz, architekt. - Wyjątek stanowią łazienki stylowe, np. urządzane na modę angielską lub w duchu retro. Miski wiszące wypierają kompakty z wielu powodów. Dla mnie najważniejszym argumentem przemawiającym za stelażem jest oszczędność przestrzeni, bo w typowych mieszkaniach łazienki najczęściej są niewielkie. Taki sposób montażu pozwala rzeczywiście zachować większą przestronność, a dodatkowo optyczne powiększa powierzchnię – zawieszenie wyposażenia nad podłogą sprawia, że pomieszczenie wydaje się mniej zabudowane - dodaje.
oprac.kr
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez