Kamień i drewno są w środowisku naturalnym bliskimi sobie surowcami. Połączenie ich w jednej aranżacji jest więc i naturalnym i interesującym pomysłem. Do niedawna taka stylistyka kojarzyła się z industrialnymi wnętrzami fabryk czy publicznymi przestrzeniami użytkowymi. Dzisiaj z rozmachem wkracza do naszych domów. Ceramika, która jest łatwiejsza w utrzymaniu niż drewno i kamień, ma dodatkową zaletę: brak ograniczeń aranżacyjnych.
Odważne i praktyczne
Projektanci polubili drewno i kamień, zestawiając wspaniałe, harmonijne aranżacje. Z powodzeniem wykorzystują też materiały drewno- i kamieniopodobne, np. pytki ceramiczne. Architekci wnętrz nie mają obaw przed łączeniem ich w jednej aranżacji. Dostojność otrzymamy łącząc np. szlachetne szarości z pożyłkowaną, nieregularną fakturą kamienia. W ten sposób wnętrze nabierze oryginalnego charakteru.
Chłodny odpoczynek
Najlepiej skorzystać z gotowych linii, o które wystarczy zapytać sprzedawcę w salonie. Warto jednak wiedzieć, że np. jasna, kamienna podłoga z płytek może odmienić przestrzeń — wizualnie ją powiększy, nada elegancji i prostoty. Surowy wygląd podłogi nie musi oznaczać nieprzyjaznego wnętrza — wrażenie chłodu zrównoważy ciepła kolorystyka płytek o drewnianej fakturze. Tego rodzaju płytki są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o drewnianych akcentach w łazience. Trudno dobrać odpowiednie drewno do pomieszczenia narażonego na wilgoć — płytki ceramiczne z powodzeniem je zastąpią.
kr
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez