Blachodachówka modułowa to bardzo nowoczesne, solidne i trwałe pokrycie dachowe. Zwolennicy tego typu rozwiązań twierdzą nawet, że do tej pory nie wymyślono lepszej i wygodniejszej formy pokrycia z blachy. Wysokie przetłoczenia blachy oraz ich kolor i faktura sprawiają, że do złudzenia przypomina oryginalne dachówki ceramiczne.
z pokrytej wieloma powłokami wysokiej jakości blachy z 15-30-letnią gwarancją. Ogromną zaletą tego pokrycia jest także łatwy transport i montaż. — Moduły doskonale sprawdzają się na prostych dachach dwuspadowych, jak również na bardziej skomplikowanych dachach kopertowych — zapewnia nasz ekspert Janusz Trottner. — Ważny jest także wygląd zewnętrzny modułów, który idealnie pasuje do nowoczesnych projektów architektonicznych i zapewnia doskonały wygląd dachu, imitując dachówkę ceramiczną czy cementową — dodaje nasz ekspert.
Bardzo trwała powłoka
Blachodachówki modułowe są bardzo trwałe, wykonane z blachy 0,5 mm.
Blacha pokryta jest powłokami lakierniczymi, m.in. warstwą poliestrową, podkładową, pasywacyjną, cynkową, rdzeń wykonany jest ze stali. Producenci pomyśleli też o kolorystyce. — Wybór kolorów jest duży — począwszy od tradycyjnego ceglastego poprzez wiśnię, brąz, antracyt, kończąc na miedzianym — wyjaśnia Janusz Trottner. — Ważnym elementem jest także to, że blachodachówki modułowe są materiałem stosunkowo lekkim, łatwym w montażu i transporcie. — Wystarczy mała przyczepka lub sam bagażnik, aby przetransportować moduły w dowolne miejsce. Jeden metr kwadratowy blachodachówki modułowej waży 4,5-5 kg, a jeden moduł ma wielkość ok. 0,8 m2 — tłumaczy ekspert.
Bez skomplikowanych obliczeń
Arkusze tradycyjnej blachodówki trzeba ciąć pod konkretny wymiar, a co za tym idzie musimy dokonać bardzo precyzyjnych pomiarów i wyliczeń, a czas oczekiwania na realizację zamówienia wydłuża się do ok. 2 tygodni. Długość takiej blachy może dochodzić nawet do kilku metrów, a do jej montażu potrzeba kilku osób.
Do złudzenia przypomina dachówki
Blachodachówka modułowa jest dla tych, którym marzy się dom przykryty solidnym dachem o tradycyjnym wyglądzie. Efekt oryginalnej ceramicznej dachówki otrzymujemy tu dzięki wysokiemu, 35 milimetrowemu tłoczeniu. W połączeniu z np. ceglastym kolorem pokrycie sprawia, że dach rzuca się w oczy, do złudzenia przypominając tradycyjne dachówki.
Małe straty przy docinaniu
Oczywiście nie możemy pominąć aspektu kosztów, które najlepiej opisać na przykładzie... strat.
— I tu znowu najlepiej broni się blachodachówka modułowa, gdyż tzw. odpady przy dopasowywaniu materiału pokryciowego do powierzchni dachu są naprawdę minimalne — zapewnia nasz ekspert. — W przypadku zastosowania modułów mamy zaledwie 10-15 proc. odpadu w stosunku do blachodachówek tradycyjnych (20-30 proc.).
Bożena Kraczkowska
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez