Kiedy on wprowadza się do niej

2016-10-27 08:09:13 (ost. akt: 2016-10-25 14:13:24)
W dużej łazience najlepiej sprawdzą się osobne umywalki i lustra oraz pojemny blat

W dużej łazience najlepiej sprawdzą się osobne umywalki i lustra oraz pojemny blat

Autor zdjęcia: Technistone

On wprowadza się do niej, albo odwrotnie... I okazuje się, że to, co do tej pory było idealnym rozwiązaniem dla singla, teraz jest niewystarczające. Jest jednak kilka rozwiązań, które ułatwią urządzenie mieszkania dla dwojga

Urządzając wspólne mieszkanie, młode pary stają przed nie lada wyzwaniem. Z jednej strony powinno ono odpowiadać często odmiennym gustom obu domowników, z drugiej być odzwierciedleniem indywidualności każdego z nich. Ważne jest też, aby zachować równowagę między tym, co wspólne, a tym, co własne, między estetyką a użytecznością, pierwiastkiem męskim i żeńskim.

Zacznijmy od salonu i kuchni, gdyż to te dwa pomieszczenia często uznawane są za serce domu. Poza tym w małych mieszkaniach funkcje kuchni i salonu nieustannie się przenikają, dlatego połączenie strefy kuchennej z wypoczynkową jest dobrym rozwiązaniem. Tu skupi się życie rodzinne i towarzyskie młodych ludzi.

Jednak podczas urządzania mieszkania dla dwojga warto wziąć pod uwagę chwile, w których lokatorzy będą chcieli spędzić nieco czasu w samotności. Jeśli mieszkanie ma więcej niż dwa pokoje idealnym rozwiązaniem są osobne pokoje, w których zarówno pan, jak i pani będą mogli oddać się swoim pasjom. Jeśli metraż mieszkania na to nie pozwala, można za pomocą lekkiego przepierzenia lub parawanu wydzielić w pokoju dwie strefy, zapewniające obojgu odrobinę prywatności.

Teraz kolej na łazienkę i sypialnię. Dobrze jeśli te pomieszczenia usytuowane są po przeciwległej — w stosunku do salonu i kuchni — tronie mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymamy dwie strefy mieszkalne: dzienną i nocną. Jeśli metraż na to pozwala, można zrezygnować z tradycyjnej szafy i wydzielić fragment pomieszczenia, aranżując mini garderobę, w której pani domu będzie mogła przymierzać ulubione ubrania.

Łazienka, szczególnie w godzinach porannych, jest strategicznym miejscem w każdym domu, dlatego niezwykle istotne, aby została zaaranżowana w sposób funkcjonalny i przemyślany. Podzielenie przestrzeni na dwie strefy ułatwi poranną toaletę i sprawi, że każdy z domowników na czas dotrze do pracy. Osobne umywalki i lustra pozwolą parze w tym samym czasie przygotowywać się do wyjścia.

W przypadku małej łazienki, wykorzystać można zintegrowane umywalki z dwoma nieckami. Szczególnie istotnym elementem jest także pojemny blat, na którym zarówno on, jak i ona przechowywać będą przybory kosmetyczne. Niezwykle ważne jest jednak, aby był on wykonany z solidnego, odpornego na działanie wody materiału.

Konglomeraty kwarcytowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych — wyjaśnia Krzysztof Piotrowski, ekspert producenta sztucznego kamienia. — Nie chłoną wody jak klasyczny kamień, nie pękają i nie wypaczają się jak drewno, są o wiele trwalsze niż ceramika, antyseptyczne i daleko lżejsze niż na przykład granit. Płyty z konglomeratów znajdują zastosowanie zarówno w kuchni, gdzie służą jako powierzchnia robocza, jak i w łazience, przybierając formę blatu zintegrowanego z umywalką — dodaje nasz ekspert.

Do wyboru mamy wiele wybarwień, wzorów i faktur. Bardzo efektowne są te przypominające wyglądem marmury. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się autentycznym i szlachetnym rysunkiem szlachetnego kamienia przy zachowaniu wysokich parametrów użytkowych.
Dla szczęśliwych posiadaczy przestronnej łazienki idealnym rozwiązaniem pozostaje duża wanna, która pozwoli na wspólny relaks po intensywnym dniu.
kr


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB