Modna kuchnia: rodzinnie i zgodnie z naturą

2016-11-21 08:00:51 (ost. akt: 2016-11-17 10:25:45)
Modna kuchnia: rodzinnie i zgodnie z naturą

Autor zdjęcia: KAM

Kolory w naszych wnętrzach w nadchodzącym sezonie mają odzwierciedlić styl życia, w którym według ekspertów najważniejsza będzie rodzina i przynależność do natury. To doskonała okazja, aby „zaprosić do kuchni” piękne dekory drewniane.

Jeden z czołowych producentów farb ogłosił, iż kolorem roku 2017 będzie Szary Denim. Eksperci, których zaproszono do współpracy przy wyborze najmodniejszej barwy, swoją decyzję uzasadnili tym, iż odzwierciedla ona obecny styl życia. W 2017 roku, zgodnie z przewidywaniami designerów, postawimy na rodzinę, przyjaciół, pracę i poczucie przynależności do natury, a kolor ścian powinien podążać za tymi zmianami. Czy barwa, polecana przed dekoratorów wnętrz i projektantów mody ma szansę stać się „must have” również w meblach kuchennych?

Wybór najpopularniejszych i obowiązujących w danym sezonie kolorów ma oczywiście rację bytu w przypadku aranżacji wnętrz, nie do końca jednak sprawdza się w przypadku samych mebli. O ile kolor ścian czy dekoracyjne dodatki w naszych wnętrzach możemy zmieniać praktycznie co sezon, choć może to być kłopotliwe, z kolorem frontów mebli już nie będzie tak łatwo – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli.

Kolor Szary Denim raczej „nie zawojuje” mebli kuchennych, warto jednak przyjrzeć się trendom, na podstawie których tę właśnie barwę uznano za najważniejszą w 2017 roku.
Związek z rodziną i poczucie przynależności do natury, to fundamentalne wartości, które są ponadczasowe i choć w meblach kuchennych stawia się na nowoczesność, nie można rezygnować z dekorów, które pozwalają zaaranżować ciepłą, przytulną, rodzinną atmosferę w naszych kuchniach.

– Dla naszych klientów mamy w ofercie całą paletę pięknych wzorów drewna, które doskonale podkreślą związek z naturą, a przy okazji wpiszą się w najmodniejszy trend nadchodzącego sezonu — zapewnia Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie. — Doskonale sprawdzą się tutaj jasne odcienie drewna, takie jak bielona sosna Andersen, dąb Saint Tropez, dąb złoty i wiąz biały. Oczywiście, zawsze też możemy zdecydować się na uniwersalną biel w różnych tonacjach i odcieniach, jak wanilia czy porcelana. To jest zawsze trafiony wybór, który stwarza wiele możliwości w doborze kolorów ścian czy dekoracyjnych dodatków — dodaje nasz ekspert.
kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB