Czym wykończyć ścianę w kuchni

2017-01-03 08:00:41 (ost. akt: 2017-01-02 14:39:37)
Pomarańczowe szkło nad blatem kuchennych świetnie wpisuje się w nowoczesną kuchnię.

Pomarańczowe szkło nad blatem kuchennych świetnie wpisuje się w nowoczesną kuchnię.

Autor zdjęcia: Studio Meble

W każdym pomieszczeniu mieszkalnym ważne jest wyposażenie, czyli meble, sprzęt, dodatki. Dotyczy to także kuchni. Ale zanim wstawimy do kuchni meble warto pomyśleć o wolnych ścianach. To małe, ale ważne powierzchnie.

Najczęściej kładziemy w tym miejscu płytki ceramiczne. Są one praktyczne, łatwo się je czyści. Dodatkową zaletą jest ich trwałość. No i wreszcie płytki ceramiczne są stosunkowo tanie, dlatego każdy może sobie na nie pozwolić. Jeszcze kilka lat temu hitem były małe płytki — dziś, wybiera się raczej te wielkoformatowe, łączone bezfugowo. Ponad to, w przypadku płytek, mamy duży wybór wzorów i kolorów, co pozwala bez problemu dopasować je do każdego kuchennego wnętrza.

Innym rozwiązaniem jest kamień naturalny — również bardzo trwały i funkcjonalny. Jednak jest on droższy. Jest to materiał ekskluzywny, który niezwykle prezentuje się w każdym wnętrzu. Może mieć formę zarówno drobnej mozaiki, jak i większych, kamiennych płyt.

Do kuchni idealnie sprawdzi się granit, ponieważ jest odporny na działanie wszelkich związków chemicznych.


Blacha to świetne rozwiązanie dla kuchni w nowoczesnym czy industrialnym stylu. Jest ceniona za wysoką jakość — jest odporna na wilgoć i działanie wysokich temperatur. Do kuchni poleca się stal szlachetną lub aluminium.

A co jeśli nie chcemy mieć na ścianie ani płytek ani kamienia, nawet blachy? Farba. Dzisiaj producenci farb stosują coraz to nowsze rozwiązania. Produkują farby przeznaczone do trudnych i problematycznych miejsc. Skład chemiczny farb jest taki, że są odporne na wilgoć, zabrudzenia i wysoką temperaturę.
Decydując się na farbę musimy jednak pamiętać, aby ściana była idealnie wykończona, gdyż farba będzie ukazywać wszelkie niedoskonałości.

Szkło od pewnego czasu stało się oryginalnym, dekoracyjnym rozwiązaniem w polskich kuchniach. Łatwo się je czyści, jest odporne na zabrudzenia i wilgoć. Za szybą możemy umieścić grafikę lub fototapetę, która jeszcze bardziej ożywi naszą kuchnię, a dzięki osłonie nie ulegnie zniszczeniu.
kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB