Trendy w urządzaniu kuchni w roku 2017

2017-01-04 08:00:16 (ost. akt: 2017-01-02 14:50:06)
Nowością w 2017 roku będą otwarte szafki.

Nowością w 2017 roku będą otwarte szafki.

Autor zdjęcia: Häfele

W kuchni A.D. 2017 będzie więcej ciemnych kolorów, lekkie zabudowy i stylowe dodatki. Podobnie jak w modzie tak i tutaj styl dyktuje Mediolan.

To w Mediolanie, w czasie targów EuroCucina 2016, pokazano jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość kuchennych przestrzeni. Co będzie najważniejsze? Jak zawsze — dobrze dobrane materiały.

Pod względem doboru materiałów zwycięzca może być tylko jeden — drewno. O ile do rywalizacji włączają się stal, kamień i szkło, to są one jedynie towarzystwem dla drewna.
To ono sprawia, że wnętrze staje się cieplejsze i wygląda naturalnie.

Ważne będą dodatki, a te pod postacią ciekawych i solidnych uchwytów i klamek, potrafią nadać charakteru niejednej kuchni. — Uchwyty i klamki są niczym biżuteria — starannie dobrane zachwycą oko. Prosta forma, smukły wygląd, w czerni, bieli lub modnym kolorze szczotkowanej stali czy też miedzi — to designerski strzał w dziesiątkę — mówi Jakub Malinowski, ekspert producenta okuć meblowych.

W tym roku, oprócz bieli, w większym stopniu towarzyszyć nam będą kolory ziemi, co jest skutkiem jeszcze mocniejszego zwrotu ku naturze. Silniejszą pozycję zdobędą nieco ciemniejsze odcienie drewna (koniecznie połączone z innym kolorem), szarość i beż.

Ostatnie lata to dominacja zabudowy każdej kuchennej przestrzeni. Jest to zrozumiałe, gdyż dobrze zaprojektowana zabudowa jest funkcjonalna, ładna. Co więc tu może być nowego? Pojawią się szafki otwarte, które nadadzą kuchni lekkości. Więcej będzie mebli podwieszanych na ścianach lub opartych na oryginalnych nóżkach.

Kuchnia w roku 2017 z pewnością oprze się rewolucji – tej na horyzoncie jeszcze nie widać, główny nurt urządzania tej przestrzeni jest jasno ustalony. Nie oznacza to jednak zastoju – świadomość zmieniających się detali pozwoli stworzyć modną kuchnię, zaplanowaną w najdrobniejszych szczegółach.
kr

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jotka89 #2162248 | 178.42.*.* 18 sty 2017 10:46

    Super artykuł. Bardzo podobają mi się te trendy, a szczególnie to, że ważne będą dodatki. Uważam, że akcesoria są bardzo ważne i potrafią upięknić każde wnętrze. Piękne dodatki znalazłam na stronie http://homlando.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)