Utylizacja odpadów biologicznych zaczyna się już w domu

2017-01-06 08:00:57 (ost. akt: 2017-01-02 15:09:42)
Urządzenie zamienia odpady w bezwonny pył, który można wykorzystać np. do nawożenia roślin.

Urządzenie zamienia odpady w bezwonny pył, który można wykorzystać np. do nawożenia roślin.

Autor zdjęcia: Kernau

Tylko ten, kto przygotowuje w domu posiłki, a potem zmywa po nich zmywa wie, jakim problemem w kuchni są biologiczne odpady. Resztki jedzenia zatykają odpływ i kłopot gotowy. Podpowiadamy jak skutecznie pozbyć tego problemu.

Podobno każdy Polak produkuje rocznie ok. 332 kg odpadów. Odzyskiwanie surowców w procesie recyklingu pokazuje jednak, że Polska nie jest zieloną wyspą na mapie Europy. Nasze nawyki ulegają jednak zmianie — chcemy żyć ekologicznie, dbać o najbliższe otoczenie i środowisko.

Współcześnie ogromnym problemem są dzikie wysypiska, które zatruwają często leśne przestrzenie. Ponadto koszt składowania odpadów na legalnych wysypiskach wciąż rośnie, przekraczając niekiedy cenę utylizacji śmieci ekologicznymi metodami. Walka z tymi zjawiskami powinna znaleźć swój początek w naszych domach. Jednak zapach odpadów oczekujących na wywiezienie, w szczególności w letnie upalne dni nie jest przyjemnym zjawiskiem. Przyciąga on insekty, a nawet gryzonie. Jest to niebezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia.

Jest już nowoczesne rozwiązanie tego problemu. Na rynku pojawiło się urządzenie rozwiązujące problem odpadów organicznych. Mowa o domowym utylizatorze, który dzięki niewielkiemu rozmiarowi znajdzie miejsce w każdej kuchni.

Przygotowywanie każdego posiłku generuje odpady organiczne. Utylizator pozwala uporać się z nimi w łatwy i szybki sposób. Możemy utylizować wszelkiego rodzaju resztki oraz inne elementy powstające każdego dnia w kuchni: owoce, warzywa, mięso, a nawet kości, muszle i pestki.

Jak to działa? Odpady organiczne nie muszą być w żaden sposób segregowane. Wystarczy wypełnić nimi pojemnik urządzenia i uruchomić go przy pomocy jednego przycisku. Proces suszenia 1,5 kg produktów zajmuje ok. 3 godzin, a jego koszt to jedyne 60 groszy.

Dzięki efektywnemu systemowi mielenia i suszenia odpady zmniejszą swoją masę aż o 90 proc. Zredukowane zostają nieprzyjemne zapachy oraz emisja dwutlenku węgla. Powstała substancja jest bezpieczna, sterylna i można ją ponownie wykorzystać. Może być umieszczona w szafce pod zlewem a pojemnik można myć w zmywarce.

Urządzenie to ni tylko dba o czystość w naszych domach, ale pomaga również zadbać o środowisko naturalne. Zamienia odpady w bezwonny i higieniczny pył. Możemy serwować go zwierzakom domowym jako przysmak, stosować do nawożenia rośliny w naszym domu i ogrodzie lub po prostu wyrzucić.
kr

Fot.

podpis zdjęcie
Utylizator odpadów biologicznych sprawia, że problem resztek jedzenia przestaje istnieć

wyimek


balkon
Utylizator odpadów biologicznych w domu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB