Nowoczesne grzejniki do biura i mieszkania

2017-01-12 08:00:26 (ost. akt: 2017-01-10 15:05:14)
Nowoczesne grzejniki do biura i mieszkania

Autor zdjęcia: Purmo

W dużych pomieszczeniach chętnie wiatr hula. Oczywiście w tych niedostatecznie ogrzewanych lub “nieszczelnych”. Dotyczy to także biur, a przecież w pracy spędzamy minimum osiem godzin. Jest pewne rozwiązanie.

Duże otwarte przestrzenie biurowe, dużymi oknami, wymagają czasami zastosowania nowoczesnych rozwiązań grzewczych. Jeśli nie możemy przeprowadzić remontu czy termomodernizacji, wystarczy sprawić, aby ciepło nie uciekało. I nie mam tu na myśli upychania w szczelinach waty, lecz ładne, mało widoczne grzejniki.

Dla wielu z nas przyjazna atmosfera w pracy to jeden z podstawowych wyznaczników szczęśliwego życia zawodowego. Tworzą ją przede wszystkim ludzie, jednak nie bez znaczenia jest także estetyka wnętrza, w którym wykonujemy nasze codzienne obowiązki.

Niezależnie od tego, czy większość czasu spędzamy przy komputerze, na rozmowach z potencjalnymi klientami, czy też na generowaniu nieszablonowych pomysłów — przestrzeń biurowa powinna być zaaranżowana w sposób sprzyjający skupieniu i dobremu samopoczuciu.

Kolorowe fotele, wyszukane plakaty na ścianach lub dekoracyjne rośliny pomagają przełamać surowy biurowy styl. A co z ogrzewaniem? Zdarza się, że mimo iż kaloryfery odkręcone są na maksa, w pokoju nadal jest zimno. Wato wówczas pomyśleć o bardziej nowoczesnych urządzeniach, które “zjadają” mniej energii.

Na przykład grzejniki konwektorowe, w których elementem grzejnym jest odporny na korozję, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła, umieszczony w ładnej stalowej obudowie. Obudowa nie nagrzewa się bezpośrednio od czynnika grzewczego, co przeciwdziała utracie energii poprzez promieniowanie do powierzchni szklanych i w konsekwencji przekłada się na znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Grzejnik mocowany jest do podłogi przy pomocy konsol montażowych. Takie grzejniki generalnie pasują do każdego wnętrza, tym bardziej że dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Mało tego, to nowoczesne rozwiązanie możemy także wstawić do... ogrodu zimowego, ustawić w witrynie sklepowej, loftach i nikt na nie zwróci uwagi, chyba, ż zrobi się za gorąco.

Kr
Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB