Przytul się do Statuy Wolności

2017-02-16 08:31:46 (ost. akt: 2017-02-15 15:37:58)
Przytul się do Statuy Wolności

Autor zdjęcia: KiK

Czasem wzdychamy: ech, żeby tak do Nowego Jorku polecieć... Nie ma co wzdychać. Wystarczy kilka drobiazgów, fototapeta czy meble z akcentami nowojorskimi i już mamy Nowy Jork w domu. Podpowiadamy jak to zrobić.

Jeśli podróż do Nowego Jorku nie jest na razie osiągalna, można zrobić coś, aby częściowo spełnić swoje marzenie. Dobrym początkiem będzie urządzenie mieszkania w taki sposób, aby poczuć się rodowitym Amerykaninem.
Od kilku lat modne są fotografie na ścianach. Coraz częściej są one drukowane na płótnie w formie kwadratów i łączą się w mozaikę obrazów.

Klasyczną kompozycją jest mix np. czterech grafik, jednak nie można mówić o umownym standardzie, ponieważ ciągle się on zmienia. Kombinacji jest wiele ot choćby zestawienie aż dwunastu fotografii na jednym obrazie.
To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poprzez jeden dodatek uatrakcyjnić wygląd pokoju lub zamieszkać w otoczeniu symboli charakterystycznych dla Nowego Jorku. Jeśli mamy do dyspozycji dużą przestrzeń można poszaleć i połączyć obraz z taśmami ledowymi. Otrzymamy w ten sposób fantastyczne podświetlenia, które wieczorem zrobią na wszystkich wrażenie.


A co mają zrobić ci, którzy nie dysponują dużym mieszkaniem? Tu sprawdzą się dodatki: półeczka z haczykami na klucze, pudełka na drobiazgi.
Jeśli chodzi o kuchnię, to proponujemy kilka przydatnych gadżetów, które zrobią furorę już przy śniadaniu. Bo amerykańskie śniadanie to przede wszystkim jajka smażone na bekonie i czarna kawa. Ta ostatnia podana z “nowojorskiej” puszki dopełni klimatu.

Oczywiście lista dodatków z nowojorskimi akcentami jest długa: tace i tacki, serwetki, fartuszki, czapeczki, szklanki... Używając ich poczujemy klimat klasycznego American Party.
Po zabawie z przyjaciółmi lub ciężkim dniu pracy czas na relaks. Najlepiej odpoczywać w wygodnym łóżku. I tu znajdziemy miejsce na amerykańskie akcenty — pościel z bawełny renforce lub przytulny koc na zimne wieczory pozwolą na odpoczynek w nowojorskim stylu.

A jeśli kolejny dzień chcemy rozpocząć jak przedsiębiorcy na Wall Street warto sypialnię wyposażyć w zegar ścienny właśnie z Wall Street. Skoro mowa o pracy... możemy zaopatrzyć się w notesy, przybory do pisania i segregatory z flagą Stanów Zjednoczonych.

W ten prosty sposób za pomocą kilku artykułów dekoracyjnych lub przedmiotów codziennego użytku każdy miłośnik amerykańskiego stylu może zamienić swoje mieszkanie w jedną z dzielnic Nowego Jorku.
kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB