Codzienny poranny pośpiech może zmęczyć. Kolejka do łazienki, łykanie śniadania, dzieci do szkoły i pędem do pracy. Ale przecież nie musi tak być. Możesz pracować w domu. Praca w trybie homeoffice to coraz częstsze zjawisko. Jak już uda nam się znaleźć taką pracę trzeba jeszcze zorganizować w domu przestrzeń na gabinet.
Gdy mamy dużo miejsca
Definicja „gabinetu” jest szeroka. Dla jednych będzie to osobne pomieszczenie, odseparowane od reszty domu, dla innych wydzielony fragment pokoju, pełniącego jednocześnie funkcję salonu czy sypialni.
Gdy mamy klitkę
Jeśli mamy małe mieszkanie może nie być mowy o osobnym pokoju na biuro. Miejsce pracy, które znajduje się w pokoju będącym np. salonem czy jadalnią musimy sprytnie zorganizować. Wybierzmy więc biurko w neutralnym kolorze lub blat, który może posłużyć jako stół w jadalni. Warto też wziąć pod uwagę wielofunkcyjne meble modułowe, które po zakończeniu pracy możemy złożyć.
Modnym i zawsze praktycznym rozwiązaniem są też aranże industrialne. Zestawiając materiały takie jak drewno, szkło czy metal lub beton i cegłę, możemy stworzyć oryginalne, a przy tym stylowe biuro.
Drewno, szkło, metal
Choć homeoffice daje nam dużą swobodę w urządzeniu idealnego miejsca pracy, warto zastanowić się nad wypracowaniem ogólnej koncepcji stylistycznej — ma być formalnie i oficjalnie, czy raczej nowocześnie i przytulnie? Modnym i zawsze praktycznym rozwiązaniem są też aranże industrialne. Zestawiając materiały takie jak drewno, szkło czy metal lub beton i cegłę, możemy stworzyć oryginalne, a przy tym stylowe biuro.
A co z kosztami?
Domowe biuro możemy stworzyć nawet przy niewielkim nakładzie kosztów. Jeśli nie planujemy projektowania całego pokoju, a jedynie chcemy dostosować go do swoich potrzeb zastanówmy się, które z dotychczasowych elementów wystroju doskonale zaadaptują się do biurowej roli.
Kr
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez