Stara kanapa a nowe wnętrze

2017-03-18 08:00:00 (ost. akt: 2017-03-21 12:11:52)
Stara kanapa a nowe wnętrze

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Jeśli przeprowadzamy się do nowego domu ze starego mieszkania, zazwyczaj zabieramy ze sobą cześć starych mebli. Nadszarpnięty budową budżet, nie zawsze pozwala na kupno nowych sprzętów. Co zrobić, by stare pasowało do nowego?

W nowym domu większość urządzeń jest nowych. Czasem jednak zabieramy ze starego mieszkania stare, sprawdzone czy ulubione meble, które w nowych, dużych przestrzeniach mogą zacząć drażnić, a wraz z ustawieniem starych mebli, położeniem dywanów, przenosimy w nowe miejsce – stary klimat. Co wtedy? Oczywiście, trudno jest wymienić wszystkie stare meble na te wymarzone, ale jest pewien sposób, aby odświeżyć wystrój. Kilka drobnych dodatków może stworzyć zupełnie nową aranżację. Najłatwiej jest wykorzystać tkaniny.
Pisząc tkaniny nie mam na myśli wyłącznie zasłon czy narzut. Materiały można wykorzystać w wielu miejscach i na wiele sposobów. Trzeb mieć tylko pomysł, a potem trzymać się projektu. Chociaż... odrobina improwizacji nie zaszkodzi.

Kuchnia. Tu sprawdzą się materiałowe pokrowce na krzesła, obrusy i rolety okienne. “Ubrane” w dopasowane wzorem i kolorem tkaniny odmienią naszą jadalnię nie do poznania i jednocześnie wprowadzą harmonię stylistyczną. Jeśli chodzi o wzory, to w kuchni zawsze dobrze prezentują się wzory florystyczne czy delikatne hafty.

Sypialnia. Miejsce to lubi przede wszystkim poduchy i narzuty. Dzięki tekstyliom zyska przytulny charakter i ciepło. Stanie się oazą spokoju. Do wystroju sypialni świetnie nadają się materiały miękkie, ciepłe, przyjemne w dotyku np. aksamity czy delikatne atłasy. Barwy królujące w sypialniach to pastele, ale także głębokie, ciemne kolory. Ich dobór zazwyczaj zależy od funkcji, jaką pełni alkowa – czy jest tylko miejscem odpoczynku i relaksu, czy mieszkańcy spędzają tam więcej czasu w ciągu dnia. Także w sypialni dużą rolę odgrywają żaluzje lub zasłony – mają bowiem odcinać od światła porannego czy wzroku osób z zewnątrz. Jeśli chcemy, aby nasze okno było zasłaniane czymś przytulnym możemy skusić się na zamsz.

Planując zakup tkanin trzeba przede wszystkim dobrać rodzaj i kolorystykę tkanin do charakteru całego wnętrza. Jest to szczególnie istotne przy wyborze tych wzorzystych, które, przy złych proporcjach mogą zdominować całą przestrzeń i zamiast cieszyć będą tylko drażnić.
Kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB