Taras wykończony deską kompozytową

2017-03-20 08:00:00 (ost. akt: 2017-03-17 14:29:10)
Taras z desek kompozytowych jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne

Taras z desek kompozytowych jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne

Autor zdjęcia: Silvadec

Trudno dziś znaleźć dom bez tarasu. Zazwyczaj jest on umieszczony już w projekcie. Warto też, aby był wykończony trwałymi, odpornymi na wilgoć i słońce materiałami. Świetnie sprawdzi się tu deska komopozytowa.

Drewno bez drzazg i antypoślizgowe? To jest możliwe w przypadku desek kompozytowych. Taras wykonany z takiego materiału jest bezpieczny dla bosych stóp i zachowuje swój estetyczny wygląd przez wiele lat, nawet wówczas, gdy jest wystawiony na bardzo zmienne warunki atmosferyczne.
Nie mówimy tu o żadnym sztucznym pseudodrewnie, lecz o materiale, którego głównym składnikiem jest najprawdziwszy naturalny składnik.

Do wyboru mamy kilka rodzajów desek kompozytowych m.in. ryflowane, gładkie czy strukturyzowane. Deska ryflowana, czyli z rowkami jest bezpieczna nawet podczas deszczu. Rowki ułatwiają odpływ wody z powierzchni tarasu oraz sprawiają, że jego powierzchnia nigdy nie jest śliska.

Deska strukturyzowana doskonale imituje słoje drewna, nadając deskom ciepły i autentyczny wygląd.


Wybór faktury i koloru zależy więc wyłącznie od naszych upodobań. Warte podkreślenia jest także to, że powłoka deski kompozytowej nie zmienia koloru pod wpływem promieni UV (nie zmienia koloru, nie łuszczy się i nie ma drzazg) jest wodoodporna i odporna na zabrudzenia.
Deski kompozytowe spełniają rygorystyczne normy ochrony środowiska. Mogą być poddawane recyklingowi. Materiał ten jest świetną alternatywą dla drewna egzotycznego, co jest bardzo ważne w dobie ochrony ziemskich zasobów leśnych.

Istotną sprawą jest też łatwy montaż. Producent desek zapewnia, że wystarczą klipsy i wkręty ze stali nierdzewnej, aby w przy naszym domu “wyrósł” piękny i bezpieczny taras z drewna.

Skoro taras mamy już pięknie wykończony, pora na urządzenie tego miejsca.
Oprócz mebli warto pomyśleć o roślinach. Całą przestrzeń tarasu (także balkonu) możemy podzielić na strefę kwiatową i ziołową. W strefie kwiatowej najlepiej poczują się kwitnące kwitnące odmiany sezonowe np. pelargonie, begonie, surfinie. Rośliny te dobrze pielęgnowane kwitną do późnej jesieni.
Dla tych, którzy nie mają czasu zajmować się kwiatami polecamy np. kompozycje z bylin i pnączy. W osobnej skrzynce możemy założyć przydomowy zielnik i hodować np. miętę, bazylię, oregano, rozmaryn czy tymianek. Kr

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marysia #2205534 | 94.254.*.* 20 mar 2017 20:41

    To prawda, deski kompozytowe są wyjątkowo odporne na warunki pogodowe. Mam takie u siebie z firmy dobretarasy.pl i wyglądają jak nowe, mimo że nie były ani olejowane ani zabezpieczane, bo to trwały materiał niewymagający dodatkowych nakładów pracy i środków jak to jest w przypadku drewna.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz