Najlepsze ogrodzenie dla twojego domu

2017-04-25 08:00:00 (ost. akt: 2017-04-20 12:04:52)
Najlepsze ogrodzenie dla twojego domu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Wiosną ruszają budowy. Dlatego, jeżeli wasz dom z planu powoli zamienia się w realną budowle, to czas pomyśleć o ogrodzeniu waszych czterech ścian z czterech różnych stron! Jakie ogrodzenie i bramy wybrać?

Jeżeli w najbliższym czasie planujecie budowę domu lub wymianę bramy, to warto zastanowić się także nad wyborem kompleksowego rozwiązania, jakim jest zamówienie całego systemu ogrodzenia.

Tym bardziej, że w takim przypadku gwarancją nie będzie objęta sama brama, ale również ogrodzenie. Kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych muszą łączyć funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetykę.

Określenie „system ogrodzeniowy” oznacza: bramy, furtki, segmenty, słupki oraz akcesoria montażowe, czyli wszystkie elementy niezbędne do tego, aby funkcjonalnie ogrodzić teren. Zamawiając kompletny system, zyskujesz ujednolicony wygląd całego ogrodzenia i będziesz mieć pewność, że będzie łatwe w montażu. W dodatku całe ogrodzenie można zamówić w jednym miejscu, nie tracąc czasu i energii na poszukiwania.

Ogrodzenie w duecie z bramą


Następnie trzeba wybrać konkretny typ bramy. Możemy wybrać na przykład tradycyjną bramę rozwieralną. Jest to konstrukcja, którą otwiera się na boki siłą naszych własnych mięśni.

Bramy jednoskrzydłowe idealne są do małych posesji, gdzie nie mamy miejsca na dwa skrzydła. Otwiera się ona w takim wypadku w stronę ogrodzenia i nie zajmuje dużo miejsca. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że wjazd może sprawiać trudność przy otwieraniu.

Łatwiejsze w użytkowaniu są za to bramy dwuskrzydłowe, które są lżejsze i mniej narażone na zużycie. Otwierają się one w głąb naszej posesji. Jest to dobre rozwiązanie na wąskich, ale głębokich działkach.

Bramy dla poprawnego, bezawaryjnego działania powinny być osadzone na stabilnym fundamencie i dokładnie ustawione w pionie i poziomie oraz precyzyjnie wyregulowane. Trudne warunki, w jakich przyjdzie im pracować, mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia sprzętu.


Możemy zdecydować się również na montaż bramy przesuwnej. To znacznie nowocześniejsza konstrukcja i w tej chwili najpopularniejsza. Jej otwieranie nie zajmuje przestrzeni parkingowej na naszym podjeździe. To idealna brama zarówno do małych, jak i dużych posesji, ale niestety ze względu na jej długość, nie damy rady jej zamontować na wąskiej przestrzeni.

Oczywiście podjazd musi być równy i na drodze nie może być żadnych przeszkód. Oprócz samej bramy musimy również zamontować szyny, a one narażone są oczywiście na zbieranie się zanieczyszczeń, dlatego najwygodniej jest zamontować lżejsze bramy samonośne, dzięki czemu unikniemy takich problemów. Przytwierdza się je do stabilnego słupka, a cała konstrukcja porusza się nad ziemią.

Po co męczyć mięśnie?


Jeżeli decydujemy się na bramę przesuwaną, należy się zastanowić nad wyborem bramy automatycznej, ponieważ ułatwi to znacznie operowanie mechanizmem podczas wjazdu i wyjazdu. Takie konstrukcje są ciężkie i nie każdy jest w stanie korzystać z nich ręcznie.

Trzeba też pamiętać, że tego typu rozwiązanie wymaga też specjalnego podejścia do konserwacji, szczególnie zimą.
kraw

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dawid #2241626 | 46.76.*.* 10 maj 2017 12:20

    Ja mam ogrodzenie świetnie zestawione z bramą - oba należą do systemu ogrodzeń OGRO. Metalowe, ocynkowane i pomalowane proszkowo. Mam je dopiero 2 rok ale uważam, że to dobra robota. Dostałem 10 lat gwarancji antykorozyjnej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz