Podaruj swojej kuchni jeszcze więcej słońca

2017-05-23 08:00:00 (ost. akt: 2017-05-23 11:50:47)
zdjęcie jest ilustracją do artykułu

zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: à Tab

Zdjęcia z urlopu są nie tylko świetną pamiątką szczęśliwych chwil, ale mogą stać się inspiracją do podkręcenia domowego klimatu. Fototapeta z ulubionym widokiem dziadkowego sadu z pewnością wprawi nas w dobry nastrój na cały dzień.

Zła wiadomość jest taka, że masz urlop dopiero w sierpniu. Dobra — że przecież masz gdzieś zdjęcia z zeszłorocznych wakacji. Sięgnij po nie i już dziś postaraj się zaczerpnąć inspiracje z miejsc, które kojarzą ci się z letnim wypoczynkiem. Dzięki temu zaserwujesz sobie podprogowe impulsy, które sprawią, że samo wejście do kuchni wywoła uśmiech na twojej twarzy.

Pomyśl o domku letniskowym. Nieodłącznym elementem takiego miejsca jest drewno. Deski do krojenia czy misy na owoce wykonane z tego surowca dodadzą twojej kuchni swojskości. Zamiast chować je w szafie, powieś drewniane akcesoria obok kuchenki, a deski postaw na blacie. Z powodzeniem możesz wykorzystać je również jako paterę do podawania zakąsek. Goście będą zdziwieni prostotą tego rozwiązania. A może masz żeliwne garnki i patelnie? Ustaw je w widocznym miejscu, np. na otwartych półkach. One również podrasują styl wnętrza.

Nie zapominaj o ustawieniu świeżych ziół na kuchennym blacie lub parapecie. Poza tym, że będą pod ręką podczas gotowania, będą też stanowić doskonałą ozdobę i wprowadzą tchnienie świeżości. Umieść je w wiklinowych koszykach lub glinianych donicach, aby maksymalnie odzwierciedlić klimat letniego ogrodu. Możesz również użyć wbijanych w doniczkę znaczników, na których kredą napiszesz nazwy uprawianych roślinek. To ułatwi rozpoznawanie ziół tobie i innym użytkownikom kuchni.

Jeśli kochasz wiejskie, sielskie klimaty zastawa z motywem zwierzęcym np. z krową jest dla właśnie dla ciebie. Dopasuj barwy i kształty porcelany.
Zastanów się nad niestandardowym wykorzystaniem takich naczyń. Wysoki dzbanek możesz wykorzystać jako wazon, do którego wstawisz bukiet łąkowych kwiatów. A co z nieużywaną wazą na zupę? Wsyp do niej trochę ziemi i posadź drobne roślinki.

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na świeże kwiaty z powodu alergii, rozwiązaniem są kwieciste motywy widoczne na dodatkach: donicach, zastawie czy tekstyliach. Ściereczki z wrzosem, poduszki na krzesła z zielonymi listkami lub obrus z arbuzową grafiką wystarczą, aby spełnić marzenia o przebywaniu wśród kwiatów.

Pamiętaj też o zapachach i kolorach. Dobierając dodatki, zwróć uwagę na te w barwach oceanu i czystego nieba oraz złotych promieni. To właśnie one wprowadzą do kuchni słońce.


Drobne akcenty w niebieskich i żółtych odcieniach pobudzą cię do działania. Zastosuj się też do podstaw aromaterapii i już dziś wprowadź do swojego domu zapachy lata. Wystarczy świeczka o aromacie np. truskawkowej lemoniady.
Przygotowując kuchnię i jadalnie na lato kieruj się swoją wizją wymarzonych wakacji – to na jej podstawie dobieraj dodatki: od zaparzaczki w kształcie cytryny po zastawę w kolorze Morza Śródziemnego. Kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB