Oszczędne budowanie nie oszczędza na materiałach

2017-07-01 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-30 10:25:17)
Oszczędne budowanie nie oszczędza na materiałach

Autor zdjęcia: BRAAS

Oszczędzanie najlepiej zacząć już na etapie projektowania. Nie chodzi oczywiście o użycie słabszych jakości materiałów, ale o budowanie bez poprawek. Budowanie oszczędne nie znaczy, że byle jak

Jeśli chcemy oszczędzić na budowie domu, musimy wybrać powtarzalny projekt. Bryła powinna być możliwe prosta i niedużych rozmiarów. Brak oryginalności można zrekompensować sobie kolorystyką elewacji lub dachu.

Duży wpływ na wygląd całego budynku ma dach. Jego kolor i kształt zależy nie tylko od indywidualnych upodobań, ale również od architektury czy stylu budowli.
W przypadku dachówek mamy do wyboru wiele barw i kształtów.

Cena dachówek zależy od modelu oraz użytej podczas produkcji powłoki – błyszczące będą droższe od matowych, tak jak to ma miejsce w dachówkach ceramicznych, w których powłoki glazurowane są droższe od angobowanych.
Na cenę dachówki może mieć wpływ także kolor. Dachówki ceramiczne w naturalnych barwach, jak miedziana czy czerwona, są tańsze od tych w pozostałych kolorach.

W przypadku dachówek betonowych kolor nie ma znacznego wpływu na ich cenę.
Teraz kilka słów o ekipie. Ryzykowne jest zatrudnianie budowlańców z tzw. łapanki. W końcu powierzamy im nie tylko drogie materiały budowlane, ale finalnie także zdrowie. Niezwykle istotne jest, aby prace budowlane wykonywała profesjonalna ekipa z odpowiednim doświadczeniem i znajomością zasad montażu produktów.

Często bowiem usterki, które inwestor odkrywa dopiero po zakończeniu budowy, są wynikiem niestosowania się do zasad, które producenci zawierają w instrukcjach montażowych. Istnieje możliwość skorzystania z ekipy z polecenia, jednak nie zawsze mamy w najbliższym otoczeniu kogoś, kto akurat korzystał z takich usług. W przypadku pokryć dachowych, najlepszym wyjściem będzie wynajęcie certyfikowanych dekarzy, których jakość pracy potwierdza producent. Kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB