Nie daj się oszukać "fachowcowi"

2017-07-04 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-30 10:38:55)
Nie daj się oszukać fachowcowi

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Szukając fachowców do wykonania remontu, warto w pierwszej kolejności porozmawiać ze znajomymi. Może właśnie skończyli remont i mogą polecić ekipę? My podpowiadamy, jak uchronić się przed nierzetelnymi robotnikami.

Wybierając ekipę budowlaną, najlepiej poradzić się znajomych i dokładnie sprawdzić informacje na temat jej pracowników w internecie. W sieci nic nie ginie i jeżeli nasi potencjalni pracownicy zostawili za sobą mnóstwo fuszerek, to na pewno ktoś musiał na ten temat pożalić się na jakimś forum. Warto zwrócić uwagę na to, czy dana firma faktycznie istnieje na rynku i ma osobowość prawną. To umożliwia ewentualne późniejsze dochodzenie roszczeń.

Podstawą jest przygotowanie i podpisanie przez obydwie strony umowy. Wiadomo, że jeżeli trzeba za coś płacić, to najlepiej jest wszystko spisać. Co powinno znaleźć się w dokumencie? Koszt, termin remontu i zakres prac, które mają zostać wykonane. Oczywiście najlepiej umieścić tam również informacje na temat konsekwencji związanych z przekroczeniem terminów.

Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na podpisanie z pracownikami umowy, to przynajmniej unikajmy wypłacania majstrowi zaliczek, gdyż na końcu może się okazać, że nasz remont będzie znacznie droższy, niż zakładał to nasz wstępny kosztorys.

Sztywne ustalenia kosztorysu pomoże nam uniknąć ewentualnych wzrostów kosztów. Wówczas osoby wyceniające koszt pracy i oceniające poziom ich skomplikowania będą zmuszone do trzymania się ustalonych wcześniej stawek.
Kraw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB