Sąsiad to najlepszy monitoring

2017-07-07 08:00:00 (ost. akt: 2017-07-05 14:01:52)
Sąsiad to najlepszy monitoring

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Nie jest dobrze. W ostatnich pięciu latach aż 12 proc. Polaków padło ofiarą złodziei. W zeszłym roku zanotowano ponad 77 tys. kradzieży z włamaniem, a duża część z nich miała miejsce podczas urlopu właściciela domu lub mieszkania.

Recepta na spokojny sen poza domem jest prosta — mieszkanie zabezpieczone przed złodziejami, czyli okna i drzwi antywłamaniowe, alarmy. Niektórzy do tego dorzucają wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Warto "zaopatrzyć" dom we wszystkie wymienione zabezpieczenia. Tym bardziej, że polisy mieszkaniowe są jednymi z najtańszych na rynku ubezpieczeń.

– Biorąc pod uwagę wartość ubezpieczonego mienia, składki roczne są relatywnie niskie i zaczynają się już od ok. 100 zł - mówi Anna Materny, ekspert firmy ubezpieczeniowej. — Wyjeżdżając na krótki urlop lub wakacje, powinniśmy szczególnie zadbać o ochronę naszych domów i mieszkań, ponieważ wtedy ryzyko włamania i kradzieży wzrasta kilkukrotnie. W zamian nabywamy nie tylko finansowe zabezpieczenie na wypadek szkód, ale przede wszystkim zaoszczędzamy sobie niepotrzebnych zmartwień i problemów, gdy do trudnej sytuacji rzeczywiście dojdzie — dodaje nasz ekspert.


Dobrze jest mieć zaufanego sąsiada, który w czasie naszej nieobecności będzie najlepszym "monitoringiem". Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, można poprosić sąsiada o zapalenie światła wieczorem, co kilka dni. Jednym z najczęstszych błędów, jakie popełniamy, jest pozostawienie uchylonego okna w domu lub pomieszczeniu, które do niego prowadzi. Powinniśmy pozamykać wszystkie okna i drzwi.
— Pamiętajmy, by zabezpieczyć dom w taki sposób, by nie można było dostać się do środka bez użycia siły lub narzędzi. Niestety nawet najlepsze ubezpieczenie nie pomoże, jeśli to my sami umożliwiliśmy osobom trzecim wejście do naszego mieszkania — przestrzega Anna Materny.

Podsumujmy — powinniśmy zainwestować w przeciwwłamaniowe okna, drzwi, rolety, a także czujniki dymu, domofon z wizjerem oraz alarm. Pamiętajmy również o właściwej ochronie kluczy (zarówno tych oryginalnych jak i zapasowych). Trudno w to uwierzyć, ale niektórzy z nas nadal pozostawiają klucze pod wycieraczką czy pod doniczką na parapecie. Takie postępowanie jest zaproszeniem złodzieja do domu. Kr

Anna Materny
Fot. materiały prasowe
Anna Materny

Anna Materny, ekspert firmy ubezpieczeniowej


Pamiętajmy, by zabezpieczyć dom w taki sposób, by nie można było dostać się do środka bez użycia siły lub narzędzi. Niestety, nawet najlepsze ubezpieczenie nie pomoże, jeśli to my sami umożliwiliśmy osobom trzecim wejście do naszego mieszkania.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Systemy alarmowe #2282566 | 31.0.*.* 9 lip 2017 18:09

    723991786

    ! - + odpowiedz na ten komentarz