Wybieramy komplet wypoczynkowy do salonu

2017-07-06 08:00:00 (ost. akt: 2017-07-11 10:02:19)
zdjęcie jest ilustracją artykułu

zdjęcie jest ilustracją artykułu

Autor zdjęcia: Wajnert Meble

Chcesz kupić do salonu komplet wypoczynkowy, ale nie możesz podjąć decyzji: ma być niebieski, a obicia z pluszu czy lnu? Kupno takich mebli to nie zakup skarpetek. Podpowiadamy więc, jak się do tego zabrać.

Dobrze wybrany i dobrany komplet wypoczynkowy sprawi, że każde popołudnie spędzone w domu, może być popołudniem właśnie wypoczynkowym.
Jak wybrać takie meble? Właściwie to mamy jedną radę, a raczej zasadę DFTJ, czyli cztery rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru mebli.

D jak design


Design to pierwsze, co rzuca się w oczy, piszemy więc o nim na samym początku, mimo że w ostatecznym rozrachunku może się on okazać najmniej ważny. A jednak, nie da się ukryć, że komplet musi wyglądać i musi się nam podobać. Warto zatem znaleźć taką markę meblową, która trzyma rękę na pulsie zmieniających się trendów i ceni szlachetną klasykę.

W portfolio takiej marki powinniśmy móc znaleźć całą paletę kształtów i kolorów w dużej mierze po to, by dać sobie możliwość zainspirowania się czymś nieznanym. Powinny się tam zatem znaleźć komplety od klasycznych przez nowoczesne, minimalistyczne, aż do tych w stylu glamour. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na klasykę w nowoczesnym wydaniu. Decydując się na taki komplet zainwestujemy w zawsze modną elegancję.

F jak funkcjonalności


Funkcjonalności: spanie, modułowość, schowki i półki, czyli wnętrze. Wnętrze może być ubogie lub bogate i wiele oferujące swoim użytkownikom. Elementem obligatoryjnym każdej sofy lub narożnika powinna być na przykład funkcja spania. Bez niej pozbawiamy się możliwości pełnego wykorzystania potencjału, jaki z sobą niesie tego typu mebel. Zawsze przecież może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali dodatkowego miejsca do spania. Warto też rozważyć model z wysuwanym siedziskiem oraz ruchomymi zagłówkami. Te ostatnie zapewniają wygodne podparcie głowie w zależności od tego czy chcemy się zdrzemnąć, poczytać, czy pooglądać TV.

Wybierając meble zawsze kierujmy się prostą zasadą DFTJ, czyli designem, funkcjonalnością, tkaniną i jakością wykonania.


Bardzo ważną funkcjonalnością jest modułowość, czyli odrębność poszczególnych elementów kompletu, z których można stworzyć dopasowany do nas i do układu naszego salonu zestaw. To plastyczna forma, którą możemy dowolnie rozbudowywać i przebudowywać w zależności od naszych zmieniających się potrzeb.

Inne przydatne funkcjonalności, które znacznie podnoszą komfort użytkowania kompletu wypoczynkowego, to rozmaite schowki, półki, a także dodatkowe w postaci panelu audio i funkcji Relax. Panel audio umożliwia podłączenie telefonu do wbudowanego w sofę systemu audio i odsłuchiwanie z niego ulubionych utworów bez wstawania z sofy. Funkcja Relax to natomiast szczyt komfortu, jakiego możemy wymagać od wypoczynku. Pozwala ona odchylić nieco do tyłu oparcie i unieść nogi w najbardziej komfortowej dla naszego ciała pozycji półleżącej.

T jak tkanina


Kolejnym, niezwykle ważnym elementem optymalnie pomyślanego kompletu wypoczynkowego jest tkanina. Wybierajmy te mocne, o gęstym splocie, a jednocześnie miłe w dotyku. No i oczywiście żeby łatwo dawały się czyścić. Docenią to z pewnością rodzice małych dzieci i posiadacze zwierząt domowych.
Istotnym aspektem, tym razem z punktu widzenia estetyki, jest ponadto możliwość połączenia w jednym komplecie dwóch rodzajów tkanin. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć indywidualny zestaw wypoczynkowy w odpowiadającej nam kolorystyce i tonacji.

J jak jakość


Jakość poszczególnych elementów kompletu wypoczynkowego to prawdopodobnie najistotniejsze kryterium jego wyboru. Przed zakupem sprawdźmy zatem, na ile jest to możliwe, jakość użytych materiałów, szyć, nóg i mechanizmów. Poziom solidności wykonania kompletu spokojnie da się określić, jeśli tylko uważnie się mu przyjrzymy. Kr


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB