Popołudnie w cieniu... grilla

2017-08-11 08:00:00 (ost. akt: 2017-08-10 10:32:36)
zdjęcie jest ilustracją artykułu

zdjęcie jest ilustracją artykułu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Ostatnio mało piszemy o grillu. A przecież sezon na grillowanie trwa i potrwa do później jesieni. Wracamy zatem do tematu. Jeśli jeszcze nie masz grilla, warto to zmienić. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Przenośny czy murowany, na kostce czy na trawniku? Posiadanie grilla i kawałka przestrzeni pozwala na zjedzenie posiłku w pięknych okolicznościach przyrody. Właściciele ogrodu mają nieco ułatwione zadanie, bo mogą sobie wybudować grill stacjonarny. Ważny jest wybór odpowiedniego miejsca . Kącik do ustawienia grilla nie musi być zadaszony, ale trzeba pamiętać o konieczności wygospodarowania odpowiedniej przestrzeni.

Jeżeli lubimy urządzać przyjęcia na świeżym powietrzu, koniecznie zaopatrzmy się grill, meble ogrodowe i zadaszenie. Projektując stanowisko grillowe nie zapominajmy o sąsiadach. Idealny kącik grillowy powinien znajdować się z dala od zabudowań oraz od źródeł hałasu takich jak ulica. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużej działki z domem, zawsze lepiej zorganizować takie stanowisko z tyłu domu.

Wiele osób decyduje się na grill przenośny, który w każdej chwili możemy zabrać ze sobą na wycieczkę. Inni wolą grillować stacjonarnie. Stabilna i bezpieczna będzie murowana konstrukcja, która zapewni nam większe możliwości kulinarne.
Budując grill stacjonarny mamy pewność, że będzie on służył nam przez długie lata. Możemy zagospodarować w nim także wędzarnie oraz miejsce na opał. To od nas zależy jak będzie wyglądał projekt takiego grillowiska.

Jeśli zdecydowaliśmy się na murowany grill, zastosowany budulec będzie miał zasadniczy wpływ na jego trwałość oraz walory estetyczne. Do budowy możemy wykorzystać cegłę lub kostkę brukową – zarówno z kamieni naturalnych, jak i betonową. Elementy wykonane z betonu mają wiele zalet. Są łatwo dostępne, bardzo trwałe i występują w wielu wersjach kolorystycznych. Ponadto z kostki oraz z cegieł betonowych możemy zaprojektować nie tylko sam grill, ale także nawierzchnię podłoża oraz inne elementy małej architektury takie jak ławki czy stół.

Ważnym elementem projektu jest nawierzchnia wokół kącika grillowego. Liczba osób, które odwiedzają nasz ogród, może spowodować zniszczenie trawnika. Idealnym rozwiązaniem jest ułożenie obok grilla płyt tarasowych lub kostki, które zastąpią nam trawnik oraz zapewnią stabilne podłoże pod meble ogrodowe. Betonowa nawierzchnia, to także większa trwałość całej konstrukcji, która w dużej mierze, uzależniona jest od odpowiednio utwardzonego podłoża.

Odpowiednia lokalizacja kącika grillowego to nie lada wyzwanie. Jeżeli jednak posiadamy duże pole manewru, warto pamiętać także o takich aspektach jak bezpieczeństwo. Konstrukcję grilla należy budować z dala od drzew i materiałów łatwopalnych. Wygodnym rozwiązanie jest także doprowadzenie do stanowiska grillowego wody, która ułatwi nam całą organizację kulinarnych imprez w ogrodzie. KrKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB