Meble zrobione według projektu

2017-08-16 08:00:00 (ost. akt: 2017-08-16 12:09:58)
Meble zrobione według projektu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Chcesz kupić nowe meble lub wymienić stare? Jeśli oferta salonów meblowych nie spełnia naszych oczekiwań albo gotowych mebli nie da się dopasować do wnętrza naszego mieszkania czy domu, warto zlecić zrobienie mebli na wymiar.

Najpopularniejszymi meblami wykonywanymi na wymiar są różnego rodzaju szafy wnękowe. Są pojemne, funkcjonalne i pozwalają efektywnie wykorzystać przestrzeń mieszkania. Coraz częściej są wybierane jako alternatywa dla tradycyjnych mebli.

Główną zaletą szafy wnękowej jest to, że można ją zamontować wykorzystując maksymalną przestrzeń od ściany do ściany. Nie musimy się martwić, że zamawiając szafę do naszego mieszkania źle pobierzemy wymiary. Fachowcy z firm wykonujących szafy wnękowe pobierają wszystkie niezbędne wymiary, a następnie montują gotową już szafę.

Choć szafy wnękowe montowane są już od wielu lat, te obecne są nieporównywalnie bardziej nowoczesne. Zmieniło się praktycznie wszystko — od mechanizmów prowadzących, poprzez możliwości wyboru systemu półek, aż po materiały, z których są wykonywane.

Projektując wymarzoną zabudowę, powinniśmy zwrócić uwagę, aby zamontowane drzwi kolorem i stylem nawiązywały do pozostałych mebli i dodatków w danym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane drzwi szaf wnękowych decydują o końcowym efekcie całego wnętrza, powinny podkreślać jego zalety, a jednocześnie tuszować wady.

Meble na wymiar doskonale sprawdzą się także na poddaszach. Jak wiadomo, każde poddasze jest inne, a jego powierzchnia mieszkalna bywa ograniczona. Szczególnie, jeśli skosy utrudniają normalną aranżację wnętrza. Zanim zaczniemy się zastanawiać nad konkretnymi meblami, warto w wyobraźni nieco uporządkować tę przestrzeń i rozważyć, co gdzie ustawić, by było jak najbardziej funkcjonalne.

Niestety, raczej trudno będzie dopasować gotowe meble z salonu meblowego, konieczne będzie wykonanie mebli na wymiar. W skosach można bez problemu montować szafy wnękowe, a w miejscach, gdzie dach jest bardzo mocno nachylony, można postawić np. półkę na książki, niewielki regalik czy stolik. Zabudowy pod skosami dają możliwość wykorzystania całego skosu bez widocznych, odkrytych przestrzeni. Kształt drzwi i rodzaj ich otwierania dopasowywane są do konkretnego skosu, dzięki czemu uzyskuje się dodatkową powierzchnię i przestrzeń.

Ustawienie pod skosami zabudowy z drzwiami przesuwnymi umożliwia efektywne wykorzystanie przestrzeni, na co nie pozwalają tradycyjne meble. Świetnie sprawdzą się zarówno na rozległych, jak i niewielkich poddaszach.

Decydując się na meble robione na wymiar możliwości mamy dużo więcej niż kupując gotowe wyposażenie. Po pierwsze — możemy opowiedzieć projektantowi czy wykonawcy, jak dokładnie ma wyglądać nasz stolik czy szafa. Nie trzeba godzić się na półśrodki, jeśli nie pasują one do naszych upodobań artystycznych. Po drugie — możemy wybrać dokładnie taką kolorystykę, jaka nam się marzy, a nie ma jej w katalogach sklepów meblowych.

Zamówienie mebli na wymiar to strzał w dziesiątkę, jeśli marzą nam się meble, które postoją przez wiele lat. Niestety, spośród gotowych mebli sprzedawanych w sklepach czy sieciach handlowych, często wraz z niską ceną idzie w parze równie niska jakość. Meble te nie tylko nie wypełnią idealnie przestrzeni, ale też szybko będą wymagać naprawy usterek czy renowacji. W efekcie już po kilku latach mogą się nadawać jedynie do wyrzucenia. Meble na wymiar, choć są inwestycją odpowiednio droższą, będą nam służyć o wiele dłużej. Mamy przecież wpływ na wybór materiałów oraz fachowca, który wykona pracę solidnie i bez usterek. Warto więc raz wydać więcej, aby na długi czas móc spać.

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania, również powinieneś rozważyć wykonanie mebli na wymiar. Producenci mebli do różnych pomieszczeń czasem zapominają, że nie wszyscy ich klienci mieszkają w dużych domach czy przestrzennych mieszkaniach. Czasem trzeba walczyć o to, by w pełni wykorzystać każdą wolną przestrzeń w mieszkaniu, by było ono nie tylko funkcjonalne, ale też nie sprawiało wrażenia przeładowania. Dzięki tworzeniu mebli na wymiar można zrobić sobie wymarzony model stołu czy szafy, ale o nieco mniejszych gabarytach niż te, które są standardowo sprzedawane w salonach meblowych. Kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB