Pokój dla małego odkrywcy

2017-08-17 08:00:00 (ost. akt: 2017-08-16 12:12:42)
Pokój dla małego odkrywcy

Autor zdjęcia: Wajnert Meble

Niech nas wrzesień nie zaskoczy. Ani się obejrzymy jak rozpocznie się nowy rok szkolny. A pokój dziecka nadal nie odnowiony. Jeśli na malowanie jest już za późno, to może pomyślmy o nowych meblach?

Tylko jak trafić w gust naszego dziecka? Urządzenie pokoju ucznia to nie lada wyzwanie. W jednym pomieszczeniu należy połączyć strefę nauki, odpoczynku i zabawy. Jak zatem zaaranżować przestrzeń, by była ergonomiczna, funkcjonalna i estetyczna zarazem?

Pokój naszego ucznia powinien być tak urządzony, aby dziecko czuło się w nim dobrze i swobodnie. To tu, po powrocie ze szkoły nie tylko uczy się i odrabia lekcje, ale także przebywa w świecie czytanych książek, realizuje swoje hobby. Trzeba więc zadbać o to, by ten szczególny zakątek służący do nauki, odpoczynku oraz zabawy był jak najbardziej funkcjonalny.
Ważna jest wspomniana ergonomia i estetyka. Po pierwsze biurko.

Biurko w dziecięcym lub młodzieżowym pokoju jest meblem najważniejszym. Stanowi nie tylko miejsce do nauki i pracy, ale również do realizacji twórczych projektów. Wybierając ten mebel przeważnie zwracamy uwagę na wygląd oraz to, by blat miał wystarczającą powierzchnię. Zapominamy, że liczy się także funkcjonalność.
Biurko powinno mieć możliwość regulowania wysokości blatu, szufladę do chowania “skarbów”. Warto także pomyśleć o półkach, gdzie znajdą miejsce książki, płyty i inne ważne dla dziecka przedmioty. Powierzchnia biurka powinna być wykonana z materiału odpornego na przebarwienia i zarysowania.

W pokoju ucznia nie może zabraknąć szafy. Nie bez przyczyny rodzice meblując pokój dziecka wybierają pojemne szafy o prostej, estetycznej formie. Minimalistyczne bryły łatwo komponują się z wnętrzami w różnym stylu. Wygodne są szafy z przesuwnymi drzwiami. Kupując mebel spytajmy sprzedawcę, czy jest możliwość samodzielnego “zaprojektowania” jej wyglądu – rozmieszczenia półek i koloru. Wiele firm oferuje możliwość wyboru estetyki mebla od klasycznych frontów imitujących drewnianą powierzchnię, przez lustra, po kolorowe grafiki, które mogą nadać całości aranżacji wielowymiarowości i oryginalnego stylu. Zaletą takiej szafy jest również możliwość dopasowania wygodnego systemu przechowywania ubrań. Kr


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB