Ostatnia transza dopłat MdM

2017-08-18 08:00:00 (ost. akt: 2017-08-16 12:16:40)
Ostatnia transza dopłat MdM

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Sześćdziesiąt siedem milionów złotych z dopłat rozpłynęło się dosłownie w sześć godzin — Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych.

O tym, kto dostanie dofinansowanie decyduje kolejność zgłoszeń. Ten kto spóźnił się z wnioskiem może nie tylko stracić dopłatę, ale też własne pieniądze. — Istnieje bardzo duże ryzyko, że część osób, które ustawiły się w kolejce, pieniędzy nie dostaną. To oznacza wymierne koszty albo ryzyko, że utraci się pieniądze. Jeżeli podpisało się umowę to za usługę notarialną trzeba było zapłacić. Do tego sprzedającemu trzeba było wpłacić zadatek albo zaliczkę. Jeżeli jest to zadatek i nie stawimy się na umowę końcową, bo nie będziemy mieli kredytu hipotecznego, który nam sfinansuje zakup to możemy stracić — mówi Bartosz Turek, analityk.

Jeśli wniosek o dopłatę został zarejestrowany za późno, trafi na listę rezerwową. Może starczyć na takich beneficjentów pieniędzy tylko wtedy, jeśli zarejestrowani wcześniej zrezygnują z zakupu albo nie dostaną kredytu. Będąc na liście rezerwowej trzeba więc być świadomym ryzyka, że z banku może przyjść informacja o tym, że pieniędzy zabrakło. W takim przypadku kwotę, która miała pochodzić z dopłaty trzeba będzie uzupełnić przeważnie z własnych środków.

— Sierpniowa transza na dopłaty do kredytów nie jest ostatnią. O pieniądze z „Mieszkania dla młodych" można będzie jeszcze się ubiegać na początku przyszłego roku. Osoby, które będą miały przygotowane wszystkie dokumenty, będą więc mogły zająć kolejkę wcześniej i zdobyć brakujące na zakup pieniądze – radzi ekspert. Kr
Źródło: newsrm.tv

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB