Hitem sezonu są pojemne szuflady

2017-09-29 08:00:03 (ost. akt: 2017-09-29 13:19:12)
W nowym systemie KAMduo ML zaproponowano dekor dąb szary, do którego można dobrać dopasowane kolorystycznie uchwyty.

W nowym systemie KAMduo ML zaproponowano dekor dąb szary, do którego można dobrać dopasowane kolorystycznie uchwyty.

Autor zdjęcia: KAM

Współczesne mele kuchenne to już nie tylko ładne fronty i funkcjonalne szafki. Obecnie funkcję przechowywania pełnią szuflady, które w zależności od przeznaczenia mogą mieć też różną wysokość.

Dotychczas funkcję przechowywania w kuchni pełniły szafki, obecnie coraz częściej wykorzystuje się szuflady. Jest to najbardziej ergonomiczny, ale i bardzo wygodny sposób przechowywania. Pełen wysuw gwarantuje komfortowy dostęp do zawartości i pozwala łatwiej odszukać produkty nawet w głębi szuflady. Dzięki systemowi cichego domykania, w które wyposażone są szuflady, nie usłyszymy irytującego hałasu frontu trzaskającego o korpus szafki.

Garnki, naczynia, sztućce, produkty żywnościowe, a nawet ziemniaki – teraz to wszystko możemy przechowywać w szufladach. Umożliwia nam to system mebli KAMduo ML.
— Zamiast projektować uniwersalny zestaw szafek, proponuję rozwiązanie, które można dopasować indywidualnie do potrzeb każdego użytkownika mebli – mówi Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie. - Mam na myśli wspomniany nowy system KAMduo ML. Szuflady w tym systemie są tak zaprojektowane, że zmieścimy w nich wszystko, bez względu na wielkość — dodaje.

W szufladach możemy przechowywać produkty i akcesoria o różnej wysokości, dlatego wysokość szuflad powinniśmy dostosować do zawartości. W ten sposób optymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń.


Jak można zoptymalizować pakowność szuflady? Dostosowując jej wysokość do przechowywanych przedmiotów kuchennych i żywności. Sztućce nie zajmują tyle miejsca, ile kilogramowa torebka mąki, paczka makaronu czy słoik dżemu. Można zatem dopasować wysokość każdej szuflady do jej zawartości, a zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń wykorzystać, np. w większej szufladzie, w której zmieści się butelka wody mineralnej, duży karton soku lub pakiet talerzy czy garnki.
Wprawdzie nie zwiększymy dostępnej powierzchni, którą możemy zabudować meblami, ale możemy tę przestrzeń wykorzystać jeszcze bardziej efektywnie. W miejsce szafek w jednym rozmiarze możemy wprowadzić szuflady o różnej wysokości, bo przechowujemy w nich produkty, które mają różną wysokość.

W systemie KAMduo ML zaproponowano również regulowane nóżki w wysokości 10 lub 15 cm, w które wyposażone są szafki dolne. Pozwala to optymalnie ustawić wysokość blatu roboczego, odpowiednio do wzrostu użytkownika.
Funkcjonalny układ szuflad to nie jedyny atut opisywanego systemu. Meble zachwycą przepięknymi, nowymi dekorami: buk jasny i dąb szary, które zestawiono z akrylem w wysokim połysku. Do wyboru mamy trzy warianty kolorystyczne: uniwersalny biały, modna szarość i prestiżowa czerń. Jest więc z czego wybierać. KrKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB