Widok zza ciepłej szyby

2017-10-13 08:00:53 (ost. akt: 2017-10-10 08:27:46)
Hitem nowoczesnego budownictwa są ultraciepłe, energooszczędne fasady aluminiowe, które montowane są na fragmencie elewacji lub jako ściana osłonowa. 

Ślusarka aluminiowa jest termoizolacyjna, co zapobiega stratom ciepła

Hitem nowoczesnego budownictwa są ultraciepłe, energooszczędne fasady aluminiowe, które montowane są na fragmencie elewacji lub jako ściana osłonowa. Ślusarka aluminiowa jest termoizolacyjna, co zapobiega stratom ciepła

Autor zdjęcia: Schüco

Aluminium, szkło, drewno, rośliny. Dom z takich elementów jest marzeniem wielu z nas. Nad spełnieniem tych marzeń stale pracują projektanci przemysłowi. Efektem ich działań są otwarte przestrzenie zabudowane zielenią.

Lubimy zieleń. Wprowadzamy ją do swoich domów w formie roślin, fototapet czy ekologicznych zielonych ogrodów wertykalnych nazywanych “ścianą życia”. To ostatnie rozwiązanie jest obecnie hitem na rynku aranżacji wnętrz.
Ale wróćmy do technologii budownictwa. Z pewnością ciekawym i ekonomicznym rozwiązaniem w budownictwie jest zastosowanie energooszczędnych fasad aluminiowych. Z jednej strony otwierają wnętrza na naturę, a jednocześnie poprawiając bilans energetyczny budynku.

Jeśli się dobrze rozejrzymy, to z pewnością zauważymy, że nowoczesne domy jednorodzinne mają otwarte, jasne przestrzenie, które płynnie przechodzą w taras lub ogród. Projektanci czerpią z modernistycznych nurtów, takich jak wywodząca się z japońskiego budownictwa architektura otwarta czy architektura organiczna będąca w harmonii z naturą.

Zastosowanie szkła na powierzchni całych ścian oraz instalacja świetlików dachowych wymaga rozwiązań dających wysoką termoizolacyjność. W przeciwnym razie zimą wnętrza będą szybko się wychładzać, a latem – przegrzewać. Dlatego w fasadach aluminiowych zastosowano izolatory, które podnoszą ich termoizolacyjność. Dzięki temu w pomieszczeniach, gdzie zastosowano duże przeszklenia przez cały utrzymać się będzie stabilna temperatura.

Stworzenie dużych przeszklonych konstrukcji stanowi swoisty pomost pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym budynku. Do osiągnięcia tego efektu stosowana jest m.in. energooszczędna ślusarka aluminiowa o bardzo wąskich profilach i świetnej termoizolacyjności. Dzięki zastosowaniu specjalnego szkła niskoemisyjnego rozwiązanie to nie tylko zapobiega stratom energii cieplnej, ale również pozwala tę energię pozyskiwać z promieni słonecznych, co znacznie poprawia bilans energetyczny całego domu.

Nowoczesna elewacja jest prosta – ma duże, szklane powierzchnie i metaliczne akcenty. Coraz częściej widzimy na nich także drewno i kamień, w postaci deskowania czy bardzo modnych murków gabionowych.
Hitem natomiast są „przeszklone kurtyny”, czyli ultraciepłe fasady aluminiowe. Montowane one są na fragmencie elewacji lub jako ściana osłonowa.
System ten pozwala też na montowanie świetlików dachowych. Aluminium doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami budowlanymi. Wraz z elementami drewnianymi w postaci deskowania stropu czy okładziny tarasu stworzy ciekawy kontrast. Kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB