
Hitem nowoczesnego budownictwa są ultraciepłe, energooszczędne fasady aluminiowe, które montowane są na fragmencie elewacji lub jako ściana osłonowa. Ślusarka aluminiowa jest termoizolacyjna, co zapobiega stratom ciepła
Autor zdjęcia: Schüco
Aluminium, szkło, drewno, rośliny. Dom z takich elementów jest marzeniem wielu z nas. Nad spełnieniem tych marzeń stale pracują projektanci przemysłowi. Efektem ich działań są otwarte przestrzenie zabudowane zielenią.
Ale wróćmy do technologii budownictwa. Z pewnością ciekawym i ekonomicznym rozwiązaniem w budownictwie jest zastosowanie energooszczędnych fasad aluminiowych. Z jednej strony otwierają wnętrza na naturę, a jednocześnie poprawiając bilans energetyczny budynku.
Zastosowanie szkła na powierzchni całych ścian oraz instalacja świetlików dachowych wymaga rozwiązań dających wysoką termoizolacyjność. W przeciwnym razie zimą wnętrza będą szybko się wychładzać, a latem – przegrzewać. Dlatego w fasadach aluminiowych zastosowano izolatory, które podnoszą ich termoizolacyjność. Dzięki temu w pomieszczeniach, gdzie zastosowano duże przeszklenia przez cały utrzymać się będzie stabilna temperatura.
Stworzenie dużych przeszklonych konstrukcji stanowi swoisty pomost pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym budynku. Do osiągnięcia tego efektu stosowana jest m.in. energooszczędna ślusarka aluminiowa o bardzo wąskich profilach i świetnej termoizolacyjności. Dzięki zastosowaniu specjalnego szkła niskoemisyjnego rozwiązanie to nie tylko zapobiega stratom energii cieplnej, ale również pozwala tę energię pozyskiwać z promieni słonecznych, co znacznie poprawia bilans energetyczny całego domu.
Hitem natomiast są „przeszklone kurtyny”, czyli ultraciepłe fasady aluminiowe. Montowane one są na fragmencie elewacji lub jako ściana osłonowa.
System ten pozwala też na montowanie świetlików dachowych. Aluminium doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami budowlanymi. Wraz z elementami drewnianymi w postaci deskowania stropu czy okładziny tarasu stworzy ciekawy kontrast. Kr
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez